вологість:
тиск:
вітер:
Розвідка Китаю використовує конфлікт між Індією та Пакистаном як джерело інформації
Конфлікт між Індією та Пакистаном за Кашмір став джерелом розвідувальної інформації для Китаю в його суперництві з Індією, оскільки країна отримує дані від своїх винищувачів та інших видів озброєнь, що використовуються Пакистаном в бойових діях, пише Reuters .
Аналітики з питань безпеки й дипломати кажуть, що військова модернізація Китаю досягла такого рівня, що він має можливість ретельно вивчати дії Індії в режимі реального часу зі своїх прикордонних об'єктів і флотів в Індійському океані, а також з космосу.
Два американські чиновники заявили, що пакистанський винищувач J-10 китайського виробництва збив щонайменше два індійські військові літаки, один з яких — винищувач Rafale французького виробництва. Індія не визнала втрату жодного зі своїх літаків, тоді як міністри оборони і закордонних справ Пакистану підтвердили використання літаків J-10, але не прокоментували, які саме ракети або інша зброя були застосовані.
Повітряне зіткнення є рідкісною можливістю для військових усього світу вивчити роботу пілотів, винищувачів і ракет класу «повітря-повітря» в активних бойових діях та використати ці знання для підготовки власних військово-повітряних сил до бою.
Конкуруючі гіганти, ядерні держави, Індія і Китай є стратегічними суперниками. Вони поділяють 3800 км гімалайського кордону, що стало предметом суперечок з 1950-х років та спричинило коротку війну в 1962 році.
Останнє протистояння розпочалося у 2020 році, коли обидві сторони уклали угоду про патрулювання.
Аналітики з питань безпеки кажуть, що обидві сторони вжили заходів для зміцнення своїх військових об'єктів і можливостей уздовж кордону, але Китай випередив суперника щодо збору розвідданих.
Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), що базується в Лондоні, зазначає, що Китай зараз використовує 267 супутників, з яких 115 призначені для розвідки, спостереження і рекогностування, а ще 81 — для моніторингу військової електронної та сигнальної інформації. Китайська мережа перевершує конкурентів, в тому числі Індію, і поступається лише США.
«І з точки зору космічних можливостей, і з точки зору можливостей відстеження ракет, Китай зараз має набагато кращі можливості для моніторингу подій», — каже Ніл, науковий співробітник аналітичного центру «Тихоокеанський форум» на Гаваях.
Міністерство оборони Китаю не прокоментувало розгортання військових супутників та інші питання щодо збору розвідувальної інформації.
Військове медіакрило Пакистану та міністр інформації теж відмовились коментувати питання обміну інформацією з Китаєм.
Раніше Пакистан заявляв, що має з Китаєм «всепогодне стратегічне партнерство на основі співробітництва».
Індія не коментувала це питання, але її дипломат у Великій Британії, Верховний комісар Вікрам Дорайсвамі, заявив, що відносини Китаю з Пакистаном не є предметом занепокоєння для Індії.

Новини рубріки

У Нідерландах готуються до збройного конфлікту з росією: що відбувається
10 травня 2025 р. 16:38

SpaceX за шість годин відправила у космос дві партії супутників Starlink
10 травня 2025 р. 16:26

Індія і Пакистан погодилися на негайне припинення вогню
10 травня 2025 р. 16:24