вологість:
тиск:
вітер:
Свою роль для Китаю вже виконала: навіщо Пекіну була потрібна війна в Україні
- Китай використовує російсько-українську війну для посилення свого впливу на Росію та реформування своєї армії, яка навчалася за застарілими радянськими стандартами.
- Китай перебуває у вигідній позиції відносно російсько-української війни та сподівається досягти своїх цілей щодо Тайваню, коли буде готовий, без зволікань.
Для Китаю російсько-українська війна стала дуже вигідною і корисною. До того ж не лише з точки зору можливості посилити свій вплив на Росію, а й із погляду здобуття безцінного досвіду.
Китай зрозумів, що необхідно провести масштабні та серйозні реформи своєї армії. Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу , що було звільнено велику кількість генералів, які десятиліттями займали свої посади й вважали, що залишаться недоторканими.
Дивіться також Сі Цзіньпін вперше закликав Путіна укласти "справедливу" мирну угоду з Україною, – Bloomberg
На чому сьогодні зосереджений Китай
Рейтерович зазначив, що китайська армія навчалася за застарілими лекалами радянської армії. І ця ж сама радянська армія, у вигляді російських збройних сил, зазнає нищівної поразки в Україні. Наше ж військо діє зовсім по-іншому – динамічно і результативно. Китайці зробили висновки й терміново почали змінювати підходи. Цей процес тільки продовжуватиметься.
З іншого боку, Китай не був би проти, якби війна закінчилася хоч завтра. Головне вони вже отримали. Тепер увагу буде зосереджено на інших напрямах.
На сьогодні Китай, мабуть, перебуває в найкращій позиції серед усіх країн, які мають зацікавленість довкола російсько-української війни. Як би не розвивалися події, ситуація так чи інакше залишатиметься для них вигідною,
– наголосив Ігор Рейтерович.
Найважливішим питанням для Китаю зараз є Тайвань. Пекін, звісно, хотів би вирішити це, але, на відміну від Росії, діє значно прагматичніше й раціональніше. Вони вміють аналізувати й робити висновки. Наразі ці висновки такі: зараз Китай не має достатньої впевненості в успішному захопленні Тайваню.
Тому в Пекіні сподіваються, що зможуть досягти мети іншим шляхом. Коли вони будуть повністю готові – тоді й реалізують свої плани. Без зволікань. І, найімовірніше, спробують зробити це швидко. Але це буде не сьогодні, не завтра, і, ймовірно, не в найближчі роки.
Зауважимо, видання The Wall Street Journal повідомило про створення мобільних підрозділів армією США для можливої війни з Китаєм в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Новини рубріки

У Будапешті затримали та депортували колишнього українського дипломата
11 травня 2025 р. 00:09

Індія звинуватила Пакистан у порушенні сьогоднішнього перемир’я
10 травня 2025 р. 23:40