вологість:
тиск:
вітер:
Трамп заявив про досягнення “істотного прогресу” у переговорах з Китаєм
Делегації США і Китаю провели торговельні переговори у Швейцарії , за підсумками яких досягнуто істотного прогресу, повідомив президент США Дональд Трамп у соцмережі Truth Social.
За словами Трампа, обидві сторони домовилися про «повне перезавантаження… у дружній, але конструктивній манері».
«Дуже гарна зустріч сьогодні з Китаєм у Швейцарії. Багато чого обговорили, багато про що домовилися. На користь як Китаю, так і США ми хочемо бачити відкриття Китаю для американського бізнесу. ДОСЯГНУТО СУТТЄВОГО ПРОГРЕСУ!!!"», – написав Трамп.
Водночас, лідер Сполучених Штатів не уточнив, якого саме прогресу досягнуто.
Високопосадовці США та Китаю завершили перший день переговорів у Женеві, спрямованих на припинення торговельної війни, яка може завдати шкоди світовій економіці. Продовжити їх, за даними джерел Reuters, планують у неділю.
Зустріч віцепрем'єра Китаю Хе Ліфенга з міністром фінансів США Скоттом Бессентом та торговим представником США Джеймісоном Гріром тривала близько восьми годин. Вона стала їх першою особистою зустріччю відтоді, як дві найбільші економіки світу запровадили на товари одна одної мита, що значно перевищують 100%.
Після завершення зустрічі близько 20:00 за місцевим часом жодна зі сторін не робила жодних заяв щодо суті обговорень і не сигналізувала про жоден конкретний прогрес у зниженні митних тарифів.
Хоча місце проведення переговорів у швейцарському дипломатичному центрі не називалося, свідки бачили, як обидві делегації поверталися після обідньої перерви до закритої вілли посла ООН із власним парком з видом на Женевське озеро в зеленому передмісті Колоньї.
Як повідомляється, американські посадовці посміхалися, виходячи з готелю дорогою на переговори.
Вашингтон хоче скоротити дефіцит товарного балансу з Пекіном у розмірі 295 мільярдів доларів і переконати Китай відмовитися від того, що Сполучені Штати називають «меркантилістською економічною моделлю», що вимагає політично чутливих внутрішніх реформ.
Пекін, у свою чергу, вважає це зовнішнім втручанням і хоче, щоб Вашингтон знизив тарифи, а також ставився до Пекіна як до рівного на світовій арені та оголосив чіткі вимоги для подолання торгового дисбалансу.
Офіційне інформаційне агентство Китаю «Сіньхуа» заявило, що «безрозсудне зловживання митами» з боку Сполучених Штатів дестабілізувало світовий економічний порядок. Водночас там додали, що переговори є «позитивним і необхідним кроком для вирішення розбіжностей та запобігання подальшій ескалації».
«Незалежно від того, що буде далі: переговори чи конфронтація, зрозуміло одне: рішучість Китаю захищати свої інтереси непохитна, так само, як і його позиція щодо підтримки світового економічного та торговельного порядку», – заявило «Сіньхуа».
Організувати зустріч представників країн допомогла Швейцарія. Міністр економіки країни Гі Пармелін у п’ятницю зустрівся з обома сторонами в Женеві і заявив, що сам факт проведення переговорів вже є успіхом.
«Якщо вдасться розробити дорожню карту, і вони вирішать продовжити переговори, це знизить напруженість», – сказав він журналістам у п’ятницю, додавши, що переговори можуть тривати до неділі або навіть понеділка.

Новини рубріки

Вашингтон заявив про успіх у переговорах з Китаєм після мит у 145%
11 травня 2025 р. 23:50

Трамп знову обіцяє написати в соцмережах щось надзвичайно важливе
11 травня 2025 р. 23:27