вологість:
тиск:
вітер:
На думку аналітиків, Вашингтон долає Пекін у тарифній суперечці (ВІДЕО)
На думку аналітиків, США мають перевагу в торговельній суперечці, тоді як у Китаї спостерігається зростання закриття підприємств і збільшення безробіття.
Аналітики вважають, що Китай займає жорстку позицію і виступає з безкомпромісною риторикою у відповідь на підвищення тарифів США, намагаючись приховати свої економічні проблеми і зберегти обличчя.
З іншого боку, вони зазначають, що США, які володіють більшими можливостями для ведення переговорів, застосовують гнучкіший дипломатичний підхід, перемагаючи китайський режим, який дотримується жорсткої стратегії, що вважається неефективною.
Офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю у квітні підтвердив безкомпромісну позицію Китаю в торговельній суперечці з адміністрацією Трампа, заявивши: «Битва? Ми будемо битися до переможного кінця. Діалог? Наші двері залишаються широко відкритими».
Генрі Ву, макроекономіст і керівник відділу економічних досліджень тайванської компанії AIA Capital, сказав Epoch Times, що агресивна риторика Комуністичної партії Китаю (КПК) спрямована на збереження свого суспільного іміджу.
«Вони продовжують говорити, що боротимуться до кінця, але правда в тому, що Сі Цзіньпін неправильно оцінив вплив американських тарифів. Замість того щоб вирішувати реальні проблеми, він вдався до націоналістичних настроїв, що зрештою призвело до занепаду китайської економіки», — сказав Ву.
В останні тижні експортний сектор Китаю сильно постраждав, збільшилася кількість закритих компаній і зросло безробіття. Відеоролики зі скаргами промислових робітників і власників підприємств на уповільнення темпів зростання економіки поширилися в китайських соціальних мережах.
Міністр фінансів США Скотт Бессент, торговий представник Джеймісон Грір і віцепрем'єр КНР Хе Ліфен зустрінуться у Швейцарії 10 і 11 травня для проведення перших особистих торговельних переговорів з моменту початку тарифної суперечки, за кілька тижнів після того, як Трамп оголосив про 145% тарифи на китайський імпорт, а Пекін відповів 125% тарифами на імпорт зі США.
9 травня перед зустріччю Трамп повідомив, що розглядає можливість зниження тарифів на Китай зі 145% до 80%.
Говорячи про майбутнє торговельних відносин між США і Китаєм, Ву зазначив, що під час першого президентського терміну Дональда Трампа Вашингтон докладав значних зусиль для ведення переговорів, але виявив, що угоди часто не дотримуються. «Навіть коли Китай підписував угоди, їх виконання було, як правило, недовгим і несерйозним, достатнім лише для того, щоб виконати необхідний мінімум».
«Сполучені Штати усвідомили, що Сі Цзіньпін — не єдина проблема: йдеться про авторитарну систему КПК загалом», — наголосив Ву. «У цій системі всі економічні досягнення в кінцевому підсумку монополізуються елітою через політичну владу. Інтеграція Китаю в глобалізацію тільки зміцнила цю авторитарну модель. Сьогодні президент Трамп ясно бачить, що йдеться не просто про переговори, а про максимальний тиск, щоб повалити режим КПК і відновити Китай, заснований на демократії, верховенстві закону, свободі та правах людини».

Новини рубріки

Трамп повідомив про звільнення американця Александера, якого ХАМАС утримував понад півтора року
12 травня 2025 р. 05:23

Ізраїль завдав авіаудару по порту Ходейда в Ємені
12 травня 2025 р. 04:26

У Румунії стався землетрус: поштовхи відчули на Одещині
12 травня 2025 р. 04:26