вологість:
тиск:
вітер:
Моді попередив Пакистан про наслідки нових ударів
Пакистан та Індія домовились про припинення вогню . Однак, у понеділок прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді виступив із попередженням, що його країна жорстко відповість на будь-яку нову терористичну атаку, а також заявив про неприйнятність «ядерного шантажу» у випадку ескалації з боку Пакистану.
Моді також заявив, що Пакистан повинен ліквідувати всі терористичні бази на своїй території, якщо хоче уникнути подальших ударів. «Ми не дозволимо прикриватися ядерним статусом тим, хто підтримує тероризм», — сказав він.
Як повідомляють ЗМІ, режим припинення вогню, досягнутий за посередництва президента США Дональда Трампа впродовж вихідних, наразі дотримується. Це сталося після чотирьох днів серйозної ескалації, під час якої обидві сторони застосовували бойові літаки, ракети, дрони й артилерію — вперше з 1999 року ситуація дійшла до такого рівня насильства між двома ядерними державами.
Трамп заявив, що втручання США дозволило уникнути катастрофічного розвитку подій. «Ми зупинили ядерний конфлікт, який міг забрати мільйони життів. Це великий успіх», — сказав він журналістам у Вашингтоні, пише France 24 .
У своєму першому зверненні до нації з початку бойових дій Моді звинуватив Ісламабад у небажанні протидіяти терористичним загрозам і наголосив, що Індія не залишить без відповіді жодну нову атаку. «Якщо знову проллється кров, відповідь буде рішучою», — підкреслив він.
Нагадаємо, конфлікт спалахнув після нападу на туристів у Кашмірі 22 квітня, коли загинули 26 цивільних. Делі поклало відповідальність на Пакистан, хоча там відкидають будь-яку причетність.
Напруження почало зростати ще до світанку в середу, коли індійські сили завдали ударів по так званих терористичних укриттях на пакистанській стороні Кашміру. Після цього обидві сторони почали обмінюватися звинуваченнями у використанні авіації, дронів та артилерії, внаслідок чого загинули щонайменше 60 осіб з обох боків.
Після днів боїв в армії Індії повідомили про «перше відносно спокійне» перемир’я на прикордонних територіях. Однак міжнародна спільнота занепокоєна, що нова ескалація може знову привести до відкритої війни, подібної до тієї, що сталася понад два десятиліття тому.
Припинення вогню було оголошене Трампом у суботу, і вже наступного дня представники армій Індії та Пакистану заявили про свою перевагу та готовність до оборони в разі повторних атак. Пакистанський генерал Ахмед Шариф Чаудхрі назвав дії своїх військових «перемогою на полі бою», а його індійський колега Раджив Гай підкреслив, що Індія діяла обачно й стримано.
Пакистан також заявив, що збив п’ять індійських літаків, хоча офіційного підтвердження з боку Делі поки що не було.
Тим часом у понеділок мешканці прикордонного міста Пунч почали повертатися додому, хоча у пакистанському Кашмірі багато шкіл залишаються закритими через наслідки обстрілів. Як повідомив чиновник Навід-уль-Хасан Бухарі, в регіоні тривають роботи з розчищення завалів.
Індія тим часом знову відкрила 32 аеропорти, закриті під час конфлікту.
Активність бойовиків у Кашмірі посилилася після того, як у 2019 році уряд Моді скасував автономію регіону й перевів його під прямий контроль. Історично Кашмір — спірна територія, за яку Індія й Пакистан вже неодноразово воювали з часу здобуття незалежності в 1947 році.
У понеділок військові командири обох країн провели переговори для зміцнення режиму тиші. Аналітик Абдул Басит із Сінгапура зазначив, що мова наразі йде лише про технічні аспекти припинення вогню, а не політичні рішення.

Новини рубріки

США вводять додаткові санкції проти китайських компаній за купівлю іранської нафти (ВІДЕО)
13 травня 2025 р. 07:47

У губернатора прикордонного мексиканського штату відкликали туристичну візу в США
13 травня 2025 р. 07:47