Перші африканери прибули до США після заяв Трампа щодо їхньої дискримінації (ВІДЕО)

13 травня 2025 р. 11:00

13 травня 2025 р. 11:00


У понеділок адміністрація Трампа привітала 59 білих південноафриканців, яким вона надала статус біженця, визнавши жертвами расової дискримінації.

Президент США Дональд Трамп заблокував прийом біженців з інших країн, переважно небілих, але в лютому запропонував переселити африканерів, нащадків переважно голландських поселенців, заявивши, що вони стикаються з дискримінацією.

Відповідаючи в понеділок на запитання, чому білим жителям ПАР віддають перевагу перед жертвами голоду і війни в інших частинах Африки, Трамп, не наводячи доказів, заявив, що африканерів убивають.

«Це геноцид», — сказав Трамп журналістам у Білому домі, пішовши далі, ніж він робив це раніше, повторюючи фрази про передбачуване переслідування.

За словами Трампа, він прихильний до африканерів не тому, що вони білі, додавши, що їхня раса «не має для мене жодного значення».

Влада ПАР стверджує, що доказів переслідувань немає і що заяви про «геноцид білих» уродженця Південної Африки Ілона Маска не підкріплені доказами.

У понеділок Єпископальна церква оголосила, що більше не співпрацюватиме з федеральним урядом з питань біженців, після того як її попросили допомогти в облаштуванні африканерів.

«Було боляче спостерігати, як одна група біженців, відібрана вельми незвичним чином, отримала преференції порівняно з багатьма іншими, які роками чекали в таборах для біженців або в небезпечних умовах», — написав головуючий єпископ Шон Роу в листі до послідовників церкви.

Сенаторка США Джинн Шахін, найстарший демократ у сенатському комітеті з міжнародних відносин, назвала цей крок «спантеличуючим».

«Рішення адміністрації поставити одну групу на перше місце явно політично мотивоване і є спробою переписати історію», — заявила вона в понеділок.

Загроза експропріації земель

Заступник держсекретаря США Крістофер Ландау привітав перших 59 африканерів, які прибули до ангару у вашингтонському аеропорту Даллес. Він порівняв їхню подорож із мандрівкою свого батька, єврея з Австрії, який втік із Європи в 1930-х роках спочатку до Південної Америки, а потім до Сполучених Штатів.

Ландау не став повторювати твердження Трампа про вбивства, але сказав, що багато хто з південноафриканців — це фермерські сім'ї, які поколіннями обробляли землю, але тепер зіткнулися з загрозою експропріації цієї землі, а також із погрозами насильства.

У лютневому указі Трампа про переселення африканерів згадується земельний закон, ухвалений у ПАР цьогоріч, який покликаний полегшити державі експропріацію землі в громадських інтересах, що спричинило занепокоєння серед деяких білих південноафриканців, хоча жодної землі не було захоплено.

46-річний Шарль Кляйнхаус, який прибув у понеділок і збирався переселитися в Буффало, штат Нью-Йорк, разом зі своєю донькою, сином і онуком, сказав, що його життю погрожували, а люди намагалися привласнити його власність собі.

«Ми не очікували, що справа з експропріацією землі зайде так далеко», — сказав він агентству Reuters.

За даними міжнародного наукового журналу Review of Political Economy, у ПАР білі, як і раніше, володіють трьома чвертями приватних земель і мають у 20 разів більше багатств, ніж чорношкіра більшість.

Менше 10% білих південноафриканців не мають роботи, тоді як серед їхніх чорношкірих співгромадян таких більше третини.

Перші африканери прибули до США після заяв Трампа щодо їхньої дискримінації (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)