Президент Бразилії розповів, чи боїться “відплати” з боку США за посилення зв'язків з Китаєм

14 травня 2025 р. 08:29

14 травня 2025 р. 08:29


Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва відкинув побоювання, що адміністрація американського президента Дональда Трампа покарає його країну за налагодження тісніших зв'язків з Китаєм. Лула під час нещодавнього візиту до Пекіна підписав понад 30 угод, повідомляє Bloomberg .

Виступаючи перед журналістами в середу, 14 травня, Лула сказав, що Бразилія не боїться жодних заходів у відповідь з боку США, додавши, що він завжди хотів покращити відносини з Китаєм, а також з іншими країнами й альянсами. За словами Лули, у Бразилії немає жодного занепокоєння позицією Штатів.

Завершуючи свій візит до Китаю, Лула заявив, що Пекін і Бразилія єдині в захисті багатонаціональності та боротьбі з протекціонізмом. Президент Бразилії прагне до подальшого розширення зв'язків, роблячи ставку на китайські інвестиції та підтримку стратегії розвитку. Лула назвав розширення торгівлі корисним для всіх, і поставив під сумнів те, що будь-яка держава може погрожувати решті світу тарифами, завуальовано розкритикувавши Трампа.

Поглиблення відносин між двома країнами було продемонстровано у вівторок, 13 травня, коли китайський лідер Сі Цзіньпін і Лула підписали угоди про китайські інвестиції в гірничодобувну промисловість, транспортну інфраструктуру і порти.

Ще Бразилія і Китай домовилися співпрацювати в галузі штучного інтелекту і вживати спільних заходів у боротьбі зі зміною клімату, а центральні банки двох країн уклали угоду про валютні свопи для забезпечення ліквідності ринків одна одної протягом п'яти років.

Угоди, підписані в Пекіні, стали черговим кроком у намаганнях Лули трансформувати сировинну економіку Бразилії за допомогою зближення з Китаєм. Також це стало одним із найсильніших сигналів про те, що протекціоністські погрози Трампа не змогли переконати лідера найбільшої економіки Латинської Америки відмовитися від ще більшої “ставки” на Пекін.

США та Китай після напруженого протистояння домовилися про 90-денне “перемир'я ” у торговельній війні, що дає невелике вікно можливостей для деескалації. Але ця тимчасова пауза не скасовує глибинних суперечностей і викликів, які вже спричинили значні турбулентності у глобальній економіці. Масштаб і наслідки цієї боротьби виходять далеко за межі простих тарифних суперечок, торкаючись основ світового порядку та економічної архітектури.

У статті “ Торговельна війна Америки з Китаєм: можливі сценарії Андрій Длігач запропонував чотири сценарії того, як розвиватиметься протистояння двох країн, що змінить світовий порядок.

Президент Бразилії розповів, чи боїться “відплати” з боку США за посилення зв'язків з Китаєм

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua