вологість:
тиск:
вітер:
Дружба між Росією та Китаєм має певні межі, які США може використати - експерт
Таку думку висловив в інтерв’ю Укрінформу експерт з питань Росії Фонду Карнегі за міжнародний мир Ерік Чіарамелла.
«Китай став величезним бенефіціаром цієї війни. Тому що вона посилила залежність Росії від Китаю, одночасно зв'язуючи руки Заходу, надаючи Китаю важливу інформацію про ефективність західної зброї тощо», - заявив експерт.
Чіарамелла вважає, що досі Китай не вбачає прямого інтересу чи вигоди від активних спроб припинити війну та чинити будь-який суттєвий тиск на Росію .
Водночас Китай намагається захистити власні інтереси та відкрито не постачає РФ військову техніку, що створило б санкційні ризики.
«Звісно, росіяни були би раді ситуації, в якій Китай просто повністю перейшов би на бік Росії, як це зробила Північна Корея і, фактично, Іран. Але це не в інтересах Китаю. Водночас Пекін дуже мало зацікавлений у застосуванні реальних економічних важелів впливу на Росію, таких як припинення імпорту російської нафти чи експорту критично важливих технологій, що використовуються у російському військово-промисловому виробництві», - зазначив аналітик.
Також він охарактеризував як «надто нереалістичну» ідею деяких представників адміністрації президента США Дональда Трампа домагатися припинення вогню та відкритості до Росії як способу відокремити РФ від Китаю.
«Я б набагато більше зосередився на зміні поведінки Китаю, щоб обмежити підтримку російських військових зусиль і спробувати зайняти більш конструктивну позицію, ніж намагатися якимось чином змусити Росію відвернутися від Китаю, спонукаючи її до якоїсь нової угоди зі Сполученими Штатами», - сказав Чіарамелла.
На його думку, «дружба без меж» між Росією та Китаєм все ж має певні межі, які США може використати, якщо застосує розумну політику, особливо щодо Китаю.
Як повідомлялося, речник МЗС КНР Лінь Цзянь 12 травня заявив, що Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на політичне врегулювання «української кризи», зокрема й запропоноване Україною та її європейськими партнерами і Сполученими Штатами 30-денне припинення вогню.

Новини рубріки

Папа Лев XIV запропонував своє посередництво всім країнам у стані війни
14 травня 2025 р. 16:18