Тайвань занепокоєний: офіційні представники двох союзників острова відвідали Китай

14 травня 2025 р. 14:30

14 травня 2025 р. 14:30


Візит до Китаю офіційних осіб двох із небагатьох країн, які досі зберігають дипломатичні зв'язки з Тайванем, викликав занепокоєння в Тайбеї стосовно ризику подальшої втрати підтримки на світовій арені, повідомляє Bloomberg .

Міністр закордонних справ Гаїті Жан-Віктор Гарвель Жан-Батіст і дипломат з Сент-Люсії Пітер Лансіко взяли участь у форумі “Китай-спільнота держав Латинської Америки і Карибського басейну” в Пекіні цього тижня, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Тайваню, опублікованій у середу, 14 травня.

У відомстві зазначили, що про поїздку Жан-Батіста було повідомлено заздалегідь, і Лансіко брав участь у форумі як член своєї політичної партії.

“Зв'язки Тайваню з обома країнами є дружніми та стабільними”, - додав Тайбей.

Поява посадовців з Гаїті та Сент-Люсії в Китаї, однак, викликає занепокоєння острова, сказав на умовах анонімності колишній тайванський дипломат. Але це не обов'язково означає, що “дипломатичні зміни” неминучі, додав він.

Востаннє, за даними МЗС Китаю, офіційні особи Гаїті відвідували Пекін у 2007 році, а представники Сент-Люсії не приїжджали до Китаю відтоді, як того ж року ця країна офіційно визнала Тайвань. У Тайбея залишилося лише 12 дипломатичних союзників — обмежена кількість країн, які можуть порушувати питання від імені острова на міжнародних форумах, таких як Організація Об'єднаних Націй, наприклад.

Як член Ради Безпеки, Китай має значний вплив в ООН, використовуючи це, зокрема, для посилення своєї риторики про те, що Тайвань повинен бути взятий під контроль Пекіна.

Тайвань не так давно втратив кількох офіційних дипломатичних союзників на користь Пекіна. Минулого року уряд Науру — тихоокеанської острівної країни з населенням 13 тисяч осіб, розірвав зв'язки з Тайванем , встановивши дипломатичні відносини з Китаєм. Це сталося одразу після інавгурації в Тайбеї президента Тайваню Вільяма Лая — лідера, якому Пекін не довіряє, побоюючись, що той піде на офіційне “оформлення” незалежності острова.

У минулому дипломатичним змінам не на користь Тайваню також передували візити до Пекіна посадовців з країн дипломатичних союзників острова. У 2019 році Соломонові острови встановили офіційні відносини з Пекіном, розірвавши зв'язки з Тайванем, після того, як посадовці країни відвідали Китай.

Тайвань занепокоєний: офіційні представники двох союзників острова відвідали Китай

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua