вологість:
тиск:
вітер:
США схвалили продаж Туреччині ракет на понад $300 мільйонів на тлі потепління відносин
США схвалили продаж Туреччині ракет на $304 мільйони — два союзники по НАТО працюють над зміцненням торговельних і оборонних зв'язків, повідомляє Bloomberg .
Угода, яка все ще потребує затвердження Конгресу США, була укладена в той час, коли американський державний секретар Марко Рубіо прибув до Туреччини для участі в зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, запланованої на четвер, 15 травня. Очікується, що Рубіо також відвідає Стамбул на тлі можливих переговорів між делегаціями України та РФ про припинення вогню.
Анкара “замовила” 53 сучасні ракети середньої дальності класу “повітря-повітря” орієнтовною вартістю $225 мільйонів і 60 ракет Block II вартістю $79,1 мільйона. Корпорація RTX буде головним підрядником з продажу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган хотів зустрічі з американським президентом Дональдом Трампом, щоб перезавантажити відносини між двома країнами, які стали напруженими після того, як Анкара купила російську систему протиракетної оборони та деяких інших “суперечок”, зокрема, підтримку Вашингтоном курдського ополчення, яке Туреччина розглядає як загрозу.
Штати й Туреччина мають дві найбільші армії в НАТО, що дає їм вагомі підстави підтримувати відносини. У той час як Пентагон планує консолідувати операції в Сирії та скоротити чисельність своїх військ у країні, Анкара пропонує надати кілька тисяч турецьких солдатів, які вже дислокуються біля кордону, щоб допомогти стабілізувати ситуацію в сусідній державі. Також Туреччина висловлювала готовність допомогти у моніторингу потенційного припинення вогню між Росією та Україною в Чорному морі.
Туреччина неодноразово висловлювала намір додати військові літаки F-35 до запланованих закупівель озброєнь, хоча це вимагатиме від США скасування заборони на купівлю Анкарою винищувача п'ятого покоління, запровадженої після придбання російської системи С-400. Купівля Туреччиною С-400 призвела до глухого кута у відносинах країни з Вашингтоном, що спонукало Штати запровадити обмеження, націлені на оборонну промисловість Туреччини, й виключити Анкару з програми розробки F-35. Вирішення суперечки щодо С-400 може призвести до безпрецедентного розширення співпраці в оборонній промисловості між давніми союзниками.
Поза сферою оборони Туреччина розглядає можливість збільшення імпорту скрапленого природного газу з США.
Туреччина налагоджує зв'язки з США в той час, коли також прагне тіснішої оборонної та економічної співпраці з ЄС в обмін на підтримку в питанні безпеки, поки континент шукає способи зменшити залежність від Вашингтона. Чи стане Туреччина союзником Європи за нових умов та що Анкара хоче натомість? Про це в статті “ Після суперечки з Трампом. Чи врятує Туреччина європейську безпеку ” розмірковував Володимир Кравченко .

Новини рубріки

Трампа спокушали гуріями відразу після прильоту до ОАЕ: дивовижне видовище потрапило на відео
15 травня 2025 р. 18:07

Литва планує вже наступного року перевиконати ціль НАТО у 5% ВВП на оборону
15 травня 2025 р. 17:53

Для польської армії закуплять дрони Warmate, протестовані на фронті в Україні
15 травня 2025 р. 17:53