вологість:
тиск:
вітер:
ЄС готовий більше тиснути на Путіна: фон дер Ляєн розкрила деталі нового пакету санкцій
Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Тирані під час зустрічі лідерів країн-учасниць Європейської політичної спільноти (ЄПС), повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Європа згуртувалася перед цим поворотним пунктом в історії, вона залишалася об’єднаною у непохитній підтримці України. Ми не маємо забувати, що ця Європейська політична спільнота була заснована, щоб згуртуватися навколо України перед фактом російської агресії та зберегти мир на континенті", - сказала фон дер Ляєн.
Звертаючись до Президента України Володимира Зеленського, вона зауважила: "Сам факт, що ми зібралися тут сьогодні разом з вами, Володимире, є доказом нашої непохитної єдності. Протягом трьох довгих років ми демонстрували нашу єдність і рішучість, щоб захистити суверенність України, знайти шлях для мирного врегулювання та для надання потужних гарантій безпеки для України".
Очільниця Єврокомісії нагадала, що більшість держав, що входять до ЄПС, підтримували болючі санкції проти Росії, завдяки яким, зокрема, надходження від торгівлі російською нафтою і газом впали на майже 80 відсотків порівняно з довоєнним періодом. Російський бюджетний дефіцит різко зростає, відсоткова ставка залишається недопустимо високою, а інфляція перевищує 10%. У цьому контексті ЄС готовий робити більше, щоб привести Путіна за стіл переговорів, заявила фон дер Ляєн.
"Ця війна має завершитися. Будемо дуже чіткими – ми хочемо миру. Тому ми працюємо над наступним пакетом санкцій. Їх головними елементами будуть заходи проти «Північного потоку – 1» та «Північного потоку – 2», розширення санкційного списку за рахунок нових суден «тіньового флоту», зниження граничної цінової «стелі» на нафту, більше обмежень проти російського фінансового сектору. Тому що ми хочемо миру, і настав час серйозно працювати для його досягнення", - наголосила фон дер Ляєн .
Вона нагадала, що коли впала Берлінська стіна, був проголошений ледь не «кінець історії», європейці вважали, що розвиток економічної та політичної свободи будуть єднати народи та слугуватимуть гарантією миру.
«Як ми бачимо сьогодні, історія повернулася, і геополітика також. Те, що ми вважали глобальним порядком, перетворюється на світовий безлад, що був спричинений не в останню чергу путінськими імперіалістичними амбіціями, а також іншими геополітичними конфліктами», - зазначила керівниця Єврокомісії.
Вона висловила переконання, що лідери країн ЄПС мають спільне бачення європейського майбутнього на основі інтеграції та спільного добробуту.
«Якщо ми будемо успішними у розбудові спільного добробуту, – а ми будемо успішними у цьому, - це стане основою для стабільності й миру на нашому континенті. Спільний добробут сильніший за будь-яку агресію. Таке взаємопоєднання має бути високо у нашому порядку денному. Ми вже робимо це через Український фонд та наші Плани зростання для Західних Балкан й для Молдови. Невдовзі ми представимо цільову стратегію ЄС для Чорного моря, порядок денний співпраці між Європою і Центральною Азією, а також із Північним Кавказом», - зауважила фон дер Ляєн.
Вона підкреслила, що йдеться про розвиток взаємопоєднання між Європою та іншими регіонами, включаючи розширення транскордонної транспортної інфраструктури, збільшення обсягів торгівлі й товарообігу, розширення цифрових зв’язків та поєднання людей в усьому просторі Європейської політичної спільноти.
«Наша робота над розвитком партнерства протягом минулих трьох років розвивалася зі швидкістю блискавки. Це робить ЄПС більш ніж ідеєю або форумом. Це є втіленням нашої здатності, як європейців, спільно відповідати на виклики. Саме це дозволяє мені говорити з впевненістю та надією – хай довго живе Європа!» - наголосила президентка ЄК.
Як повідомлялося, у Тирані (Албанія) відбувається зустріч Європейського політичного співтовариства , яка об’єднує лідерів 47 країн та керівників ключових міжнародних інституцій, включаючи ЄС і НАТО. Учасники розглядають найважливіші питання щодо розвитку континенту та шляхів подолання сучасних економічних і безпекових викликів.
Фото: PAP/EPA

Новини рубріки

Європейські лідери остаточно скоординують відповідь на відмову РФ від перемир'я - Макрон
16 травня 2025 р. 22:43

Потрібно більше санкцій проти Росії, щоб завершити війну - прем’єрка Данії
16 травня 2025 р. 22:15

Російського патріарха Кирила помітили у викраденій 10 років тому українській реліквії
16 травня 2025 р. 21:45