вологість:
тиск:
вітер:
Їжа для мільйонів голодуючих людей гниє через рішення Трампа ‒ Reuters
Понад 66 тисяч тонн продовольства, якими можна було б забезпечити 3,5 мільйона людей протягом місяця, псуються на складах у різних країнах через рішення адміністрації Дональда Трампа скоротити фінансування міжнародної гуманітарної допомоги.
Як повідомляє Reuters із посиланням на п’ять джерел, знайомих із ситуацією, значну частину запасів можуть утилізувати вже найближчими тижнями.
За словами трьох колишніх співробітників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і двох представників інших гуманітарних організацій, продовольчі пайки застрягли на чотирьох державних складах у США та за кордоном після припинення фінансування відповідних програм на початку цього року.
На складах, якими управляє Бюро гуманітарної допомоги USAID, наразі зберігається від 60 до 66 тисяч метричних тонн продуктів. Серед них ‒ висококалорійне печиво, рослинна олія та збагачені зернові, поставлені американськими фермерами та виробниками.
Як свідчить інвентарний список, з яким ознайомилося агентство Reuters, склади розташовані у Джибуті, Дубаї, Г’юстоні та ще одному місці (ймовірно, Південній Африці). Загальна вартість цих запасів оцінюється у понад 98 мільйонів доларів США.
Деякі продукти мають термін придатності до липня. Їх, ймовірно, спалять або використання як корм для тварин.
Згідно з аналізом Reuters, заснованим на даних Всесвітньої продовольчої програми ООН, ця кількість харчів могла б забезпечити харчування понад мільйону людей упродовж трьох місяців або всього населення Гази ‒ близько 2 мільйонів ‒ протягом півтора місяців.
За підрахунками ООН, одна тонна гуманітарного продовольства, що зазвичай включає зернові, бобові й олію, забезпечує денні потреби приблизно 1660 людей.
Рішення про ліквідацію гуманітарних програм USAID і скорочення допомоги ухвалене на тлі зростання глобальної продовольчої кризи, що поглиблюється через збройні конфлікти та кліматичні зміни. За даними Всесвітньої продовольчої програми, близько 343 мільйонів людей у світі стикаються з гострою нестачею їжі. Із них 1,9 мільйона перебувають на межі голоду, особливо в таких регіонах, як Газа, Судан, Південний Судан, Гаїті та Малі.
Речник Державного департаменту США, який координує роботу USAID, у відповіді на запит журналістів заявив, що відомство працює над забезпеченням безперервності гуманітарних програм та передачею залишків до липня в рамках згортання діяльності агентства.
США залишаються найбільшим донором гуманітарної допомоги у світі, забезпечуючи понад 38% усіх внесків, зафіксованих ООН. Минулого року Вашингтон виділив на зовнішню допомогу 61 мільярд доларів, з яких трохи більше половини розподілили через USAID.
Нагадаємо, за інформацією ООН, кожен мешканець Землі викидає щороку близько 79 кілограм їжі.

Новини рубріки

Список поразок значно довший: чому Росія бреше, коли каже, що "готова воювати вічно"
17 травня 2025 р. 09:28

Ще одна загроза для України? Чого чекати від виборів у Польщі і що фаворити кажуть про війну
17 травня 2025 р. 09:13