вологість:
тиск:
вітер:
У Ватикані сьогодні відбудеться інтронізація Папи Римського Лева XIV
Під час цієї урочистої літургійної служби новий Папа Римський офіційно вступає на свій пост лідера світової католицької церкви, повідомляє Укрінформ.
Інтронізаційна меса розпочнеться о 10:00 ранку за місцевим часом (11:00 за Києвом) і включатиме першу поїздку Лева XIV на білому папамобілі, пише Reuters .
Недільна меса міститиме молитви кількома мовами, що є натяком на глобальне охоплення Церкви з 1,4 мільярда вірних, включаючи латинську, італійську, грецьку, португальську, французьку, арабську, польську та китайську.
В рамках церемонії Лев XIV також офіційно отримає два предмети: літургійне облачення, відоме як палій, смужку овчини, що символізує його роль пастуха, та спеціальну обручку, відому як перстень рибалки.
Церемоніальний золотий перстень-печатка із зображенням Святого Петра, який тримає ключі від Небес, спеціально відливається для кожного нового папи і може використовуватися для скріплення документів. Після смерті понтифіка перстень буде зламаний, що ознаменує кінець його папства.
Очікується, що на площі Святого Петра та навколишніх вулицях Риму для офіційного святкування зберуться десятки тисяч віруючих і прихильників католицької церкви, включаючи світових лідерів та європейських королівських осіб. Італійське агентство ANSA писало раніше, що церемонію відвідають близько 200 іноземних делегацій.
У різних проповідях та коментарях з моменту обрання Папою Лев XIV неодноразово хвалив свого попередника Франциска, але не давав багато натяків на те, чи продовжить він бачення покійного понтифіка щодо відкриття Церкви сучасному світу.
Його проповідь у неділю, ймовірно, вкаже на деякі пріоритети його папства, оскільки протягом останніх 10 днів він вже чітко заявив, що буде прагнути миру, коли це можливо.
Його першими словами, з якими він звернувся до натовпу на площі Святого Петра в ніч обрання, були: «Мир усім вам», що повторює слова, які католики використовують у своїх святкуваннях.
69-річний понтифік народився в Чикаго і став першим Папою Римським зі Сполучених Штатів Америки. Більшу частину своєї кар’єри він провів як місіонер у Південній Америці, зокрема протягом десяти років працював у Трухільйо, Перу, а згодом був призначений єпископом Чиклайо, іншого перуанського міста, де служив із 2014 по 2023 рік.
Лев XIV також має перуанське громадянство, а це означає, що він є першим Папою Римським із цієї південноамериканської країни.
267-й понтифік, відносно невідомий на світовій арені, став кардиналом лише два роки тому й останнім часом очолював потужний ватиканський офіс з призначення єпископів і був обраний Папою 8 травня після короткого конклаву кардиналів, який тривав заледве 24 години.
У своєму першому недільному благословенні 11 травня Папа згадав про країни, які страждають від війни, і закликав, зокрема, до якнайшвидшого справжнього і справедливого миру в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Ватикан опублікував список із понад 40 світових лідерів, яких очікує на інавгураційній месі Папи Лева XIV у неділю, 18 травня.
Україну представлятиме Президент Володимир Зеленський, від Сполучених Штатів будуть віцепрезидент Джей Ді Венс та державний секретар Марко Рубіо.
Фото: Vatican Media

Новини рубріки

Єменські хусити атакували балістикою Ізраїль: чи вдалося збити ракету
18 травня 2025 р. 14:51

Папа Римський Лев XIV зустрінеться із Зеленським
18 травня 2025 р. 14:39

Папа Римський особисто зустрінеться з Володимиром Зеленським у Ватикані
18 травня 2025 р. 14:38