вологість:
тиск:
вітер:
Законодавці США висловили побоювання щодо передачі технологій Китаю після угод з Еміратами
Американські законодавці побоюються, що угоди Трампа з ОАЕ можуть призвести до того, що такі технології, як чипи штучного інтелекту, потраплять до рук компартії Китаю.
Лідер сенатської меншості Чак Шумер (демократ, Нью-Йорк) 15 травня висловив занепокоєння тим, що нові угоди США з виробництва чипів на Близькому Сході можуть надати Комуністичній партії Китаю (КПК) та її збройним силам технології, доступ до яких США намагаються обмежити.
Президент Дональд Трамп оголосив про багатомільярдні угоди під час своєї поїздки на Близький Схід 13-16 травня, які включають плани з будівництва великого кампуса ШІ в Об'єднаних Арабських Еміратах. Угоди підписали найбільші американські компанії, що займаються розробкою штучного інтелекту, зокрема Qualcomm, Nvidia, AMD і Google. ОАЕ також погодилися будувати, інвестувати або фінансувати зіставні проєкти центрів обробки даних у США.
Nvidia повідомила, що продасть понад 18 000 своїх новітніх чипів для ШІ саудівській технологічній компанії Humain. AMD постачатиме чіпи для проєкту вартістю 10 млрд доларів, який будується як у Саудівській Аравії, так і в США. Перед цим Трамп і наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман підписали угоду про стратегічне економічне партнерство, що містить у собі кілька меморандумів про взаєморозуміння у сферах енергетики, мінеральних ресурсів і співробітництва у сфері оборони, юстиції, космосу та інфекційних захворювань.
Виступаючи в Сенаті, Шумер попередив, що китайський режим «неминуче» отримує у свої руки американські чипи, коли їх роблять інші іноземні держави.
«Ця угода — синонім "ризику безпеки" і "лазівки", тому що Китай може бути готовий скористатися американськими технологіями», — сказав Шумер.
Він закликав держсекретаря Марко Рубіо і міністра торгівлі Говарда Лютника «зупинити ці угоди, поки ми не будемо абсолютно впевнені, що ці чіпи не опиняться в руках китайського уряду».
Він також закликав адміністрацію Трампа «не допустити перенесення американських технологій штучного інтелекту за кордон».
Республіканський представник Джон Муленаар, голова спеціального комітету Палати представників з КПК, висловив аналогічну стурбованість.
«Сполучені Штати мають бути світовим лідером у галузі технологій ШІ, але ми повинні робити це безпечно. КПК активно шукає непрямий доступ до наших передових технологій. Такі угоди потребують ретельної перевірки та надійних гарантій», — заявив він 13 травня в соціальній мережі X, зазначивши, що в липні минулого року його комітет висловив аналогічну занепокоєність з приводу партнерства Microsoft із компанією G42 з ОАЕ.
Законодавці вже багато років закликають виконавчу владу посилити контроль за експортом — основний засіб, за допомогою якого США намагаються перешкодити китайському режиму отримати доступ до передових технологій для модернізації своїх збройних сил. Багато хто також регулярно попереджає, що наявний експортний контроль рясніє лазівками і часто використовується режимом.
8 травня сенатор-республіканець Том Коттон вніс законопроєкт про посилення обмежень, а 15 травня двопартійна група з восьми законодавців представила супутній законопроєкт у Палаті представників.

Новини рубріки

Чергове попередження кремлю: Вашингтон погрожує новими санкціями проти рф
18 травня 2025 р. 14:06

Тегеран готовий до ядерної угоди з Вашингтоном — ЗМІ
18 травня 2025 р. 13:39