вологість:
тиск:
вітер:
"Зелені" в Німеччині вимагають довести до кінця розслідування про зв'язки Меркель із "Газпромом"
У Німеччині представники партії "Союз 90"/"зелені" наполягають на необхідності парламентського розслідування щодо зв'язків уряду колишнього канцлера Ангели Меркель із компанією "Газпром". Про це заявив в інтерв'ю виданню Süddeutsche Zeitung співголова партії Фелікс Банашак, слова якого наводить 18 травня в мережі Х DW . На його думку, без поглибленого парламентського аналізу неможливо пролити світло на обставини, що залишаються нез'ясованими.
Банашак наголосив, що раніше вже надсилав запити на адресу федеральної влади, проте отримані відповіді були, за його словами, недостатніми, фрагментарними, не прояснюючими суті того, що відбувалося. Підставою для нової хвилі критики стало опубліковане напередодні журналістське розслідування, що базується на документах, датованих серединою 2010-х років, які походять з апарату федерального канцлера.
Згідно зі змістом цих матеріалів, кабінет Меркель неодноразово отримував попередження щодо можливих наслідків тісної взаємодії з "Газпромом", але, незважаючи на це, продовжував підтримувати проєкт "Північний потік - 2", не висловлюючи відкритих заперечень. Банашак охарактеризував подібний курс як прояв політичної провини за найбільші енергетичні, економічні та зовнішньополітичні прорахунки, з якими стикалася Федеративна Республіка Німеччина.
З критикою колишнього канцлера виступив і Міхаель Кельнер, депутат Бундестагу від "зелених". На його думку, Ангела Меркель була обізнана про потенційні загрози, пов'язані з проєктом, але свідомо вважала за краще їх ігнорувати, порушивши тим самим клятву, яка зобов'язує захищати країну від шкоди. Кельнер також заявив, що багато впливових фігур у німецькій політиці досі не відмовилися від залежності від російського газу. Підтримку ініціативі щодо запуску парламентського розслідування висловив також депутат від Лівої партії Йорг Сезанн.
Нагадаємо, 2022 року в Німеччині розгорівся скандал : виявилося, що три з п'яти найбільших німецьких НПЗ частково або повністю належать російській державній компанії "Роснефть". Росія впливала на Німеччину не тільки через ціни на паливо, а й через вплив росіян на власність у німецькій економіці. При цьому багато німецьких політиків взагалі про це не знали.
Почалося все 2010 року, коли Роснефть купила у венесуельської державної PDVSA 50% місцевої компанії Ruhr Oel, яка контролювала чотири НПЗ. Інша частина компанії належала Britisch Petroleum (BP). Ці чотири НПЗ - це чверть усіх німецьких НПЗ-потужностей.
Влітку 2015 року BP і "Роснефть" перегрупувалися - НПЗ у Гельзенкірхені повністю відійшло до BP, а росіяни отримали частку BP у трьох інших НПЗ.
На сьогодні ситуація докорінно змінилася, але до остаточного позбавлення від російського впливу далеко.

Новини рубріки

Екзитпол прогнозує перемогу Нікушора Дана на президентських виборах у Румунії
18 травня 2025 р. 21:58

Завершення війни РФ проти України: Келлог розкрив деталі першого пункту мирного плану США
18 травня 2025 р. 21:40

Росія готує запуск ракети РС-24 "Ярс": ЗМІ звернули увагу на нетипову локацію
18 травня 2025 р. 21:23