вологість:
тиск:
вітер:
Країни-донори Гази розкритикували новий підхід Ізраїлю щодо гуманітарної допомоги
Про це йдеться в спільній заяві донорів щодо гуманітарної допомоги для цього регіону, передає Укрінформ.
Підписанти визнали, що є ознаки обмеженого відновлення поставок гуманітарної допомоги, але Ізраїль блокує доставку гуманітарної допомоги до Гази вже понад два місяці. Їжа, ліки та предмети найпершої потреби закінчилися, населенню загрожує голод, народ Гази повинен отримати допомогу, якої він так відчайдушно потребує, - йдеться у заяві.
«Кабінет Безпеки Ізраїлю схвалив нову концепцію надання допомоги Газі, яку ООН та наші гуманітарні партнери не можуть підтримати. Вони чітко дали зрозуміти, що не братимуть участі в жодній угоді, яка не повністю поважає гуманітарні принципи», - підкреслюється в заяві.
У ній зазначається, що гуманітарні принципи актуальні для кожного конфлікту в будь-якій точці світу та повинні послідовно застосовуватися в кожній зоні бойових дій. ООН висловила стурбованість тим, що запропонований Ізраїлем підхід не забезпечить ефективного надання допомоги з необхідною терміновістю та масштабом. Це наражає на небезпеку одержувачів допомоги та гуманітарних працівників, підриває роль і незалежність ООН та довірених партнерів, а також пов'язує гуманітарну допомогу з політичними та військовими цілями. Гуманітарна допомога ніколи не повинна використовуватися в політичних цілях, а палестинська територія не повинна скорочуватися або піддаватися демографічним змінам, наголосили в ООН.
«Як гуманітарні донори, ми маємо два однозначні послання до уряду Ізраїлю: негайно дозволити повне відновлення потоків допомоги до сектору Газа та дозволити ООН та гуманітарним організаціям виконувати свою роботу незалежно та неупереджено, щоб рятувати життя, полегшувати страждання та підтримувати гідність людей. Ми залишаємося відданими задоволенню нагальних потреб, які ми бачимо в Газі», - заявили дипломати.
Підписанти також учергове закликали ХАМАС негайно звільнити всіх заручників, що залишилися, та дозволити безперешкодний розподіл гуманітарної допомоги. Представники країн-донорів твердо переконані, що негайне повернення до режиму припинення вогню та зусилля щодо реалізації рішення про створення двох держав є єдиним способом досягнення миру та безпеки для ізраїльтян та палестинців, а також забезпечення довгострокової стабільності в регіоні.
В заяві нагадується, що перш ніж допомогу було заблоковано, ООН та неурядові гуманітарні організації доставляли допомогу до Гази, «виконуючи свою роботу з великою мужністю, ризикуючи життям та стикаючись із серйозними перешкодами для доступу, встановленими Ізраїлем». Ці організації «прагнуть дотримуватися гуманітарних принципів та діють незалежно, нейтрально, неупереджено та на службі людству», підкреслюють дипломати та нагадують, що ці організації мають логістичні можливості та досвід, щоб доставляти допомогу по всій Газі.
Заяву підписали міністри закордонних справ: Австралії, Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ірландії, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нової Зеландії, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Словенії, Іспанії, Швеції та Сполученого Королівства; верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки та віце-президент Європейської Комісії, комісар ЄС з питань гендерної рівності, готовності та кризового менеджменту та комісар ЄС з питань Середземномор'я.
Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу наказав негайно відновити «базову» гуманітарну допомогу в сектор Гази в неділю ввечері, на тлі зростаючої міжнародної стурбованості після 2,5 місяця блокування регіону.

Новини рубріки

В Італії оштрафували на €5 мільйонів розробника чат-бота зі штучним інтелектом
19 травня 2025 р. 22:18

У Лондоні затримали третього підозрюваного у справі про підпал будинку Стармера
19 травня 2025 р. 22:18

У Туреччині будують перший надшвидкісний потяг
19 травня 2025 р. 22:18