Російський уряд дедалі більше нагадує геронтократію — британська розвідка

20 травня 2025 р. 02:37

20 травня 2025 р. 02:37


Міністерство оборони Великої Британії заявляє, що російський уряд «дедалі більше нагадує геронтократію» — систему правління, у якій керують люди похилого віку, пише Sky News.

Більшість найвищих чиновників Росії — старші за середню тривалість життя чоловіків у країні, яка становить 68 років. Це стосується і самого Владіміра Путіна, якому 72 роки.

Призначення на високі посади людей старшого віку, що тривалий час демонстрували особисту відданість президенту, «схоже, викликає невдоволення та розчарування серед молодшого покоління амбітних потенційних лідерів», зазначає Міноборони Британії.

«Російська держава дедалі більше схожа на геронтократію — форму правління, в якій старші керівники значно перевищують віком більшість дорослого населення. Путін, з великою ймовірністю, прагне утримувати на керівних посадах особисто відданих союзників, щоб забезпечити, як йому здається, стабільність режиму, а також власне політичне виживання», — йдеться у повідомленні.

Міністерство оборони звертає увагу, зокрема, на нещодавнє продовження контракту колишнього міністра оборони Росії Сєрґєя Шойгу зі збройними силами ще на п’ять років — до 2030 року, коли йому виповниться 75.

«Це також суттєво підриває ефективність і дієвість управлінських рішень, які, ймовірно, ухвалюють не найбільш компетентні особи, а ті, хто найдовше демонструє покору, відданість та отримує найбільші вигоди від путінського авторитаризму», — йдеться у висновках британської розвідки.

Російський уряд дедалі більше нагадує геронтократію — британська розвідка

Джерело: zn.ua (Світ)