вологість:
тиск:
вітер:
Польські школи для українських дітей: що потрібно врахувати батькам перед новим навчальним роком
Тепер усі такі діти зобов'язані відвідувати навчальні заклади, зареєстровані в польській освітній системі. Про це повідомляє UNICEF. Виняток зроблено тільки для випускників, які завершують шкільну освіту за українською програмою: для них, як і раніше, допустиме онлайн-навчання.
Водночас, як підкреслюють експерти, зобов'язання навчатися в польській системі не означає необхідність вступу саме до польської школи - можливі альтернативні форми освіти, зареєстровані в системі.
Офлайн-навчання, згідно з думкою фахівців, сприяє кращій інтеграції дітей у суспільство, допомагає адаптуватися, завести друзів і отримати додаткову підтримку - включно з уроками польської мови та допомогою в освоєнні програми.
Кожній українській дитині під тимчасовим захистом гарантовано щонайменше 4 години польської мови на тиждень. Іноді такі заняття організовують централізовано - для учнів із кількох шкіл. У таких випадках школа зобов'язана надати інформацію про місце та час занять. За їхньої відсутності рекомендується звертатися до освітнього відділу або кураторіуму.
Для зарахування до польської школи необхідні:
-
номер PESEL;
-
табель або атестат з української школи;
-
заява про прийом (Podanie o przyjęcie do szkoły).
номер PESEL;
табель або атестат з української школи;
заява про прийом (Podanie o przyjęcie do szkoły).
Батьки можуть подати документи протягом усього навчального року, за наявності вільних місць. Якщо школа відмовила в прийомі через відсутність місць, слід:
Звернутися до директора, який зобов'язаний запропонувати інший навчальний заклад.
Звернутися до місцевої адміністрації (gmina або miasto).
Подати офіційний запит до Kuratorium Oświaty.
Для дітей з особливими освітніми потребами передбачені адаптовані умови. У разі легкої інвалідності дитину зобов'язані прийняти до звичайної школи або переспрямувати до відповідної установи. У складніших ситуаціях підключаються міські служби соціальної допомоги та профільні освітні відомства.
Паралельно Міністерство освіти України пропонує програми українознавчого компонента, щоб діти могли зберігати зв'язок з українською культурою та освітніми стандартами.
Як писав Соцпортал , наразі в країнах Європи перебуває понад 6 мільйонів українців . Більшість змогли отримати легальний статус, базову підтримку, доступ до медичної допомоги, освіти та ринку праці. Однак життя на чужині супроводжується багатьма викликами, і значна частина людей досі живе "між двома світами". Що може зробити держава, аби повернути своїх громадян та як вони допомагають країні ті, хто стали частиною української діаспори за кордоном. Відповіді на ці та інші питання читайте в ексклюзивному матеріалі на Соцпорталі.

Новини рубріки

Боротьба ЄС із гібридними загрозами з боку Росії: проти Медведчука ввели нові санкції
21 травня 2025 р. 00:05

Трамп може заплямувати свою репутацію й не тільки: що Україна має йому пояснити
21 травня 2025 р. 00:04

Міністр оборони Умєров провів розмову з нідерландським колегою: обговорили виробництво БПЛА
20 травня 2025 р. 23:38