вологість:
тиск:
вітер:
Країни ЄС досягли згоди щодо створення оборонного фонду на €150 мільярдів
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сторінці Польського головування у ЄС у соцмережі Х.
«Є угода щодо #SAFE. Що більше ми інвестуємо в оснащення наших армій, то краще ми будемо стримувати тих, хто хотів би завдати нам шкоди», - йдеться у повідомленні.
Угоду, що була досягнута між країнами-членами, привітав президент Європейської ради Антоніу Кошта.
«Угода навколо кредитного інструменту #SAFE, що досягнута сьогодні завдяки Польському головуванню в ЄС, є важливим кроком до сильнішої Європи. Він є результатом зобов’язань, що були взяті лідерами ЄС у березні, допомагаючи країнам-членам спільно інвестувати в європейську оборону та у посилення нашої спільної безпеки», - написав Кошта у соцмережі Х.
Програма SAFE передбачає можливість запозичень до 150 мільярдів євро на ринках капіталів, що дозволить країнам-членам швидко та суттєво підвищити рівень інвестицій у розвиток європейських оборонних спроможностей та підтримати європейську оборонну промисловість.
Прийняті регуляторні правила в рамках SAFE, зокрема, спрощують та прискорюють процедури спільного оборонного замовлення та передбачають фінансування оборонних закупівель за двома головними напрямками.
Перша категорія включає боєприпаси й ракети, артилерійські системи, високоточні ударні системи, наземні бойові спроможності та системи підтримки (зокрема, польове оснащення військовослужбовців піхотних підрозділів). Крім цього, у цю категорію підпадають невеликі дрони та відповідні засоби боротьби з дронами, засоби для захисту критичної інфраструктури, кіберзахист та забезпечення військової мобільності.
Друга категорія стосується систем протиповітряного та протиракетного захисту, морських надводних та підводних спроможностей, великі безпілотні пристрої та відповідні засоби боротьби з дронами, засоби, що забезпечують стратегічні спроможності (наприклад, авіатранспортні перевезення або системи повітряної дозаправки), космічне обладнання та послуги, засоби штучного інтелекту та електронну зброю.
До реалізації цих програм, як передбачається, будуть залучатися також малі та середні підприємства європейської оборонної промисловості. При цьому у кінцевих продуктах вартість складових та запасних частин, що виробляються за межами Європейського Союзу, а також за межами країн Європейського економічного простору та України, не мають перевищувати 35 відсотків загальної вартості оборонної продукції. Це стосується також військового обладнання та складових, що виробляються, наприклад, в США.
Водночас спільне оборонне замовлення в рамках ЄС є відкритим для вже згаданих країн Європейського економічного простору та для України. Можливим є також залучення до такого замовлення інших країн-кандидатів на входження до ЄС, на підставі окремих угод щодо оборонного партнерства з ЄС.
Як повідомлялося, Європейський Союз розглядає інтеграцію України до ЄС як стратегічний напрямок для зміцнення майбутньої архітектури європейської безпеки та оголосив про намір швидкої інтеграції українського ВПК із технологічними та фінансовими можливостями європейської оборонної промисловості.

Новини рубріки

«Це — мама, а це — тато»: секрет сина Меган та принца Гаррі розкритий
21 травня 2025 р. 18:55

У Франції фіксують посилення «політичного ісламізму» - Рада оборони та безпеки
21 травня 2025 р. 18:51