вологість:
тиск:
вітер:
ЄС пропонує дозволити депортацію прохачів притулку в треті країни
У вівторок виконавча влада Європейського союзу запропонувала внести поправки до законодавства ЄС, які дають змогу державам-членам депортувати прохачів притулку, яким відмовили, у країни, з якими вони не пов'язані, що, на думку правозахисних груп, підірве право на притулок, пише Reuters.
Європейська комісія заявила, що зміни, які дозволять країнам висилати прохачів притулку, якщо їх можна відправити до третьої країни, визнаної ЄС безпечною, «прискорять процес надання притулку і знизять тиск на систему притулку».
Пропозиція скасовує вимогу про наявність зв'язку між прохачем притулку і безпечною третьою країною.
«Переглянута концепція безпечної третьої країни − це ще один інструмент, який допоможе державам-членам більш ефективно розглядати заяви про надання притулку за умови повного дотримання цінностей і основних прав ЄС», − заявив комісар ЄС із внутрішніх справ і міграції Магнус Бруннер.
Антиімміграційні настрої у 27 країнах ЄС посилилися після того, як 2015 року понад мільйон осіб - переважно сирійських біженців − прибули через Середземне море, що застало блок зненацька. Не зумівши домовитися про те, як розділити відповідальність, країни ЄС насамперед зосередилися на поверненні та скороченні кількості прибулих.
Поправки також передбачають, що якщо прохачі притулку оскаржать свої відхилені запити, вони не зможуть автоматично залишатися на території ЄС під час апеляційного процесу.
Amnesty International різко розкритикувала цю пропозицію.
«Давайте відверто: цей перегляд тільки ще більше послабить доступ до притулку в Європі, обмежить права людей, збільшить ризик видворення і широко поширених довільних затримань у третіх країнах − особливо з огляду на дедалі очевиднішу нездатність ЄС контролювати й підтримувати права людини в країнах-партнерах», − заявила Олівія Сундберг-Дієз, адвокатка Amnesty в ЄС із питань міграції та притулку.
Пропозиція випливає з міграційного пакту ЄС, який було ухвалено 2023 року, він має набути чинності 2026 року. Однак для його ухвалення потрібне схвалення Європейського парламенту та урядів країн-членів ЄС.
У квітні Комісія ЄС занесла такі держави, як Єгипет і Туніс, де ситуація з правами людини піддавалася ретельному вивченню, до списку «безпечних країн», куди можуть бути повернуті особи, які не отримали притулку.
Місяцем раніше вона запропонувала дозволити державам-членам створювати в країнах, що не входять до ЄС, центри, де мігранти, чиї прохання про притулок відхилили, могли б очікувати депортації.

Новини рубріки

Литва призупиняє безвіз для грузинських дипломатів та чиновників
21 травня 2025 р. 21:40

Трамп ледь не влаштував новий скандал у Білому домі: хто потрапив під роздачу цього разу (відео)
21 травня 2025 р. 21:30

Чи можуть Трамп та Путін об'єднатися проти України? Дипломат назвав умову
21 травня 2025 р. 21:30