вологість:
тиск:
вітер:
«Роснефть» взяла під контроль найбільше родовище рідкісноземельних металів у РФ
Про це із посиланням на дані російського Єдиного державного реєстру юридичних осіб повідомляє Reuters , передає Укрінформ.
«Томтор», розташований на півночі Якутії, є ключовим проєктом у планах Росії збільшити виробництво металів. Ці ресурси використовуються в оборонній промисловості, виробництві мобільних телефонів та електромобілів. Росія хоче зменшити залежність від імпорту з Китаю, який контролює 95% світового виробництва та постачання рідкісноземельних металів, йдеться у матеріалі.
Згідно з офіційним державним реєстром російських компаній, «Роснефть» на чолі з Ігорем Сєчіним 20 травня отримала повний контроль над оператором проєкту компанією «Восток Інжініринг». У «Роснефті» не відповіли на запит Reuters про коментар.
Зазначається, що у листопаді лідер Кремля Володимир Путін звинуватив оператора «Томтора» у зволіканні з розробкою родовища, запропонувавши йому або залучити інвестиції, або звернутися за допомогою до третіх сторін, включно із державою.
До початку війни проти України Москва планувала інвестувати 1,5 мільярда доларів США у рідкісноземельні метали, аби стати найбільшим їх виробником після Китаю до 2030 року.
За даними Геологічної служби США, Росія посідає п’яте місце у світі за запасами рідкісноземельних металів після Китаю, Бразилії, Індії та Австралії. У відомстві оцінюють запаси РФ у 3,8 мільйона тонн копалин.
Відповідно до нової стратегією розвитку галузі, до 2030 року Росія має намір увійти до п’ятірки найбільших виробників рідкісноземельних металів з часткою до 12% світового ринку.
Донедавна проєктом «Томтор» володіла компанія ThreeArc Mining, 75% акцій якої належали бізнесмену Олександру Несісу через його групу компаній IST. Компанія «Поліметал», великий виробник золота і срібла, акціонером якої раніше був Несіс, володіла 9,1% акцій ThreeArc Mining.
Після зміни власника на початку воєнних дій Росії в Україні та подальших західних санкцій проти російського бізнесу оператор проєкту опинився під контролем колишнього менеджера IST Владислава Ресіна, перш ніж його придбала «Роснефть», йдеться у матеріалі.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив , що Росія та Сполучені Штати розпочали дискусії про спільний видобуток рідкісноземельних копалин.

Новини рубріки

У Свинки Пеппи народилася сестра: як виглядає малеча
21 травня 2025 р. 22:25

У Росії пошкодили польський військовий меморіал - Варшава висловила протест
21 травня 2025 р. 22:08

Литва призупиняє безвіз для грузинських дипломатів та чиновників
21 травня 2025 р. 21:40