Відставного адмірала флоту США визнано винним у хабарництві

22 травня 2025 р. 03:33

22 травня 2025 р. 03:33


У Сполучених Штатах  чотиризіркового адмірала у відставці визнано винним у тому, що він, використовуючи свою посаду у Військово-морських силах США, намагався спрямувати мільйонні контракти компанії, яка запропонувала йому прибуткову роботу в межах корупційної схеми. Про це повідомила The New York Times із посиланням на матеріали справи.

На четвертий день нарад присяжних у федеральному суді Вашингтона колишнього адмірала Роберта  Бьорка, 63-річного мешканця Коконат-Крік, штат Флорида, було визнано винним за чотирма пунктами обвинувачення у вчиненні тяжких злочинів, зокрема у хабарництві та змові.

Ці звинувачення передбачають до 30 років ув’язнення. Винесення вироку призначене на 22 серпня. Сам Бьорк заперечує будь-які протиправні дії.

Адмірал Бьорк став одним із найвищих за рангом колишніх військовослужбовців США, яких коли-небудь визнавали винними у скоєнні злочину під час перебування на керівній посаді. Він вийшов у відставку у 2022 році, до цього обіймаючи посаду заступника начальника військово-морських операцій — другу за значущістю у ВМС. На момент здійснення злочину він командував морськими силами США в Європі, Росії та більшій частині Африки.

Адвокат адмірала Бьорка, Тімоті  Парлаторе, у понеділок в інтерв’ю заявив, що його підзахисний має намір оскаржити вирок.

«Прокурори представили лише мізерний, незначний фрагмент доказів», — сказав Парлаторе. — «Ми вважаємо, що це той випадок, коли було винесено несправедливий вирок, оскільки присяжні не почули всієї правди».

У травні минулого року федеральна влада заарештувала адмірала Бьорка та двох співкерівників компанії Next Jump, що базується в Нью-Йорку та спеціалізується на технологіях і підготовці кадрів. Слідчі стверджують, що компанія запропонувала адміралу Бьорку роботу з річною зарплатнею у 500 тисяч доларів і опціон на 100 тисяч акцій після виходу у відставку.

В обмін, як заявили прокурори, у грудні 2021 року Бьорк наказав своєму штабу укласти з цією компанією контракт на 355 тисяч доларів для проведення навчання військовослужбовців під його командуванням в Італії та Іспанії. Крім того, за словами обвинувачення, колишній офіцер командування ВМС вступив у змову з метою використати свій вплив для сприяння укладенню з тією ж компанією іншого контракту на підготовку персоналу, вартість якого оцінюється у сотні мільйонів доларів.

Згідно з обвинувальним актом, адмірал Бьорк пообіцяв керівникам компанії залишитися на службі ще на шість місяців у межах цієї домовленості, і, за твердженням прокуратури, збрехав про це військовому командуванню.

Два співкерівники Next Jump — Йончул Кім, відомий як Чарлі, та Меґан Мессенджер — мають постати перед судом у серпні.

Їхні адвокати відмовилися коментувати вирок адміралу Бьорку, однак адвокат Next Jump Рід Бродскі в електронному листі, надісланому у понеділок, зазначив, що очікував іншого результату.

«Я вважаю, що докази покажуть, що саме Бьорк та інші представники ВМС ввели Чарлі та Меґан в оману в суттєвих моментах, і вони не винні в тому, що дали хабар людині, яка їх обдурила», — написав Бродскі. — «Думаю, це буде дещо ганебно для ВМС».

Бродскі також заявив, що обидва керівники компанії мали враження, що контракт із ВМС уже було затверджено на момент, коли вони почали обговорення з адміралом Бьорком.

За даними прокуратури, з серпня 2018 року по липень 2019 року ВМС мали з Next Jump контракт на пілотну програму з підготовки кадрів. Наприкінці 2019 року цей контракт було розірвано. Попри те, що компанії було заборонено контактувати з адміралом Бьорком, два її керівники відновили з ним зв’язок у липні 2021 року.

На початку року колишній американський сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Боб Менендес отримав 11 років ув'язнення за звинуваченням у хабарництві та корупції. У липні минулого року суд присяжних визнав Менендеса винним за 16 пунктами звинувачення в отриманні подарунків , у тому числі золотих злитків, готівки та автомобіля Mercedes-Benz, в обмін на допомогу іноземним урядам.

Відставного адмірала флоту США визнано винним у хабарництві

Джерело: zn.ua (Світ)