вологість:
тиск:
вітер:
Російські хакери масштабно атакували логістику НАТО, пов'язану з допомогою Україні
- Хакерська група, фінансована Росією, з 2022 року здійснює масштабні атаки на логістичні та технологічні компанії, які підтримують доставку міжнародної допомоги Україні.
- Кібератаки торкнулися вже щонайменше 13 країн. Зокрема, Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії, України та США.
З 2022 року фінансована Росією хакерська група веде масштабну кібератаку проти логістичних і технологічних компаній, пов'язаних із доставкою міжнародної допомоги Україні. Вже атакували щонайменше 13 країн-членів Північноатлантичного альянсу.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на аналітичний звіт агентства кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Департаменту внутрішньої безпеки США.
Дивіться також Союзники України викрили кібератаку ГРУ: Росія намагалась зірвати постачання зброї
Російські військові хакери атакували логістику НАТО
З кінця лютого 2022 року, підрозділ російського ГРУ – 85-й Центр спеціальних служб, відомий у кібербезпековій спільноті як Fancy Bear, APT28, Forest Blizzard або BlueDelta тощо, значно активізував кібероперації проти західної інфраструктури.
У звіті зазначено, що основними цілями стали логістичні компанії, IT-підприємства та транспортна інфраструктура, які забезпечують координацію, транспортування й доставку іноземної допомоги Україні.
Хакери атакували компанії, пов'язані з такими секторами в країнах-членах НАТО, Україні та міжнародних організаціях:
- оборонна промисловість,
- транспорт і транспортні вузли (порти, аеропорти тощо),
- морська галузь,
- управління повітряним рухом,
- IT-послуги.
Окрім того, зафіксовано проведення розвідки мінімум щодо одного підприємства, яке займається виробництвом компонентів для систем управління промисловими об'єктами, зокрема, для керування залізницею.
Серед пріоритетних цілей російських хакерів – транспортні накладні, зокрема, інформація про номери поїздів, літаків і контейнерів, які точно показують, що саме прямує до України й коли.
У звіті йдеться про захоплення тисячі IP-камер на прикордонних пунктах пропуску й залізничних вузлах. Зазначено, що це дало можливість російській розвідці в режимі реального часу спостерігати за колонами гуманітарної допомоги.
Кібератаки торкнулися щонайменше 13 країн. Зокрема, Чехії, Німеччини, Польщі, Румунії, України та США.

Новини рубріки

Небажання Росії йти на перемир’я лише збільшує необхідність посилення санкцій - Науседа
22 травня 2025 р. 16:46

Індія заявила, що не відновить водопостачання до Пакистану
22 травня 2025 р. 16:46

Ізраїльська армія закликала палестинців евакуюватись із північної Гази
22 травня 2025 р. 16:37