вологість:
тиск:
вітер:
Протидія вступу України в НАТО та заборона на відправку військових: кандидат у президенти Навроцький підписав декларацію із колишнім опонентом
Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький підписав так звану «Торунську декларацію», тобто низку пунктів , що відповідали очікуванням виборців його колишнього опонента на виборах президента Польщі Славоміра Менцена, аби залучитись підтримкою останнього та голосами його прихильників.
Як пише PAP , підписана Навроцьким декларація містить вісім пунктів-зобов’язань кандидата, серед яких зобов’язання, що він не підпише «жодного акту, який збільшує існуючі податки, внески, збори або запроваджує нові фіскальні тягарі» та «будь-якого акту, який обмежує свободу висловлення думок, що відповідають польській конституції»; не дозволить «відправлення польських солдатів на територію України» та не підпише «закон про ратифікацію вступу України до НАТО», а також непідписання жодних договорів ЄС, які б послабили Польщу.
У четвер, 22 травня, представник ультраправої партії Польщі «Конфедерації» Славомір Менцен та кандидат у президенти Кароль Навроцький, якого підтримує правоконсервативна партія «Право і справедливість», що зараз перебуває в опозиції, провели прямий ефір в YouTube, під час якого останній відповідав на запитання
Під час розмови Навроцький заявив, що вважає будь-яке обговорення прискореного та «безумовного» вступу України до НАТО «безглуздим» та поставить альянс у прямий конфлікт з Росією. Він додав, що виступатиме проти цього навіть попри те, що він хоче, щоб Україна була «частиною західної цивілізації», зауваживши, що говорить про довгострокову перспективу «десятиліть» та «в ідеальному світі».
Навроцький також наголосив, що не дозволить відправляти польських солдат в Україну , але «він надішле польських підприємців, коли Україна буде відбудовуватися».
«Я більш критично ставлюся до України», - сказав він, порівнюючи себе із президентом Анджеєм Дудою.
Навроцький також розкритикував ідею федералізації ЄС, включаючи будь-які пропозиції щодо «створення європейської армії», оскільки, за його словами, це прагнення до «централізації» ЄС є «загрозою польському суверенітету».
«Я не можу собі уявити, що через 20 років ми станемо громадянами ЄС польського походження», – сказав він, додаючи, що «ці тенденції дуже небезпечні для Польщі».
Славомір Менцен отримав третій результат у першому турі президентських виборів (14,81%) та запропонував підтримку одному із кандидатів, які вийшли до другого туру виборів, якщо ті погодяться підписати декларацію з вимогами, важливими для його виборців.
Президентські перегони в Польщі виходять на фінішну пряму. Перемога ліберала Тшасковського — шанс на стабільність. Тріумф Навроцького — політичний реванш правих. А як президентські вибори позначаться на україно-польських відносинах читайте в статті " У Польщі відбулись "особливі" вибори президента. Хто перемагає й чому тема України не стала центральною " Володимира Кравченка.

Новини рубріки

Ексофіцер Повітряних сил сказав, які наслідки для Росії може мати удар по Болховському заводу
22 травня 2025 р. 21:46

У Німеччині розглянуть заборону ультраправої AfD – міністерка юстиції
22 травня 2025 р. 21:44

Ердоган допустив, що більше не балотуватиметься в президенти
22 травня 2025 р. 21:44