вологість:
тиск:
вітер:
Адміністрація Трампа позбавила Гарвард права приймати іноземних студентів
Адміністрація Трампа припиняє дію сертифікації Гарвардського університету, яка дозволяла йому зараховувати іноземних студентів — це черговий крок у посиленні тиску на заклад, щоби той узгодив свою політику з вимогами адміністрації, пише Politico.
У четвер міністерка внутрішньої безпеки Крісті Ноем повідомила Гарварду, що після тривалого запиту на надання документів, із яким, за словами Ноем, університет не погодився, сертифікацію за Програмою для студентів та учасників обміну (SEVP) скасовано. Саме ця сертифікація дозволяє навчальним закладам приймати іноземних студентів.
«Наша адміністрація вимагає відповідальності від Гарварду за заохочення насильства, антисемітизму та співпрацю з Комуністичною партією Китаю у кампусі» , — написала Ноем у заяві на X. — « Гарвард мав достатньо можливостей зробити правильний вибір. Він відмовився» .
Тепер тисячі іноземних студентів і науковців опинилися в підвішеному стані, оскільки, за словами Ноем, вони повинні перевестися до інших навчальних закладів, аби зберегти чинність своїх віз, адже Гарвард втратив право приймати осіб із неімміграційним статусом F або J у 2025–2026 навчальному році.
Іноземні студенти складають близько 27% усіх студентів Гарварду — восени 2024 року їх було понад 6 700.
Речник Гарварду назвав рішення адміністрації незаконним і наголосив, що університет налаштований зберегти можливість приймати іноземних студентів та дослідників.
«Ми працюємо над тим, аби оперативно надати підтримку й роз’яснення членам нашої спільноти », — йдеться у заяві. — « Цей акт помсти загрожує серйозною шкодою не лише Гарварду, а й усьому нашому суспільству, й підриває освітню та дослідницьку місію університету».
Ця заборона стала ескалацією атак адміністрації Трампа на Гарвард і загалом на систему вищої освіти у США. Вони включають розслідування та масове відкликання віз студентів, яких підозрюють у «підтримці ХАМАС».
«Нехай це буде попередженням для всіх університетів і навчальних закладів по всій країні», — додала Ноем у X, натякаючи, що сертифікації можуть бути позбавлені й інші університети, які адміністрація вважає такими, що «не виконують вимоги».
Робоча група адміністрації с питань антисемітизму раніше висунула Гарварду довгий перелік вимог , які той відхилив — це спричинило конфлікт, у результаті якого університет втратив мільярди доларів. Білий дім чинить тиск, вимагаючи ліквідувати політику «різноманіття, справедливості та інклюзії» в наймі працівників і вступі, а також жорстко реагувати на студентські протести.
У квітні адміністрація Трампа відкликала понад 2,65 мільярда доларів федерального фінансування Гарварду. Президент також пригрозив позбавити університет податкових пільг, а Міністерство освіти розпочало розслідування щодо його іноземного фінансування. Гарвард наразі судиться з урядом, оскаржуючи рішення про припинення фінансування.
У квітні Міністерство внутрішньої безпеки вже погрожувало відкликанням права Гарварду приймати іноземних студентів. У листі Ноем вимагала надати документи, які стосуються, за її словами, «незаконної та насильницької діяльності» студентів-іноземців до 30 квітня, інакше Гарвард негайно втратить сертифікацію SEVP.
Тоді виконавча віцепрезидентка Гарварду Мередіт Вінік заявила, що університет надав інформацію, передбачену законом, і будь-яке відкликання сертифікації з боку DHS буде примусовим.
«У нашій відповіді ми підтвердили свою непохитну відданість підтримці віз для наших іноземних студентів» , — йшлося в її квітневій заяві. — «Ми також чітко зазначили, що Гарвард не має наміру добровільно залишати програму SEVP».
Однак у листі від четверга йдеться, що університет не виконав вимоги щодо звітності. Щоб відновити сертифікацію, Гарвард має протягом 72 годин надати всі запитані документи.
Міністерство вимагає від Гарварду всі матеріали, що стосуються «незаконної», «небезпечної» чи «насильницької» діяльності іноземних студентів за останні п’ять років — як на території кампусу, так і поза ним. Йдеться також про випадки порушення прав інших осіб або погроз, дисциплінарні справи, а також всі аудіо- й відеозаписи протестів за участі таких студентів.
У заяві міністерства у четвер було зазначено, що керівництво університету «створило небезпечне середовище в кампусі, дозволивши антиамериканським, проросійським та прорадикальним активістам переслідувати і фізично атакувати людей, зокрема єврейських студентів, і в інший спосіб руйнувати колись шановане академічне середовище». У відомстві також стверджують, що значна частина таких осіб — іноземці.
«Наші іноземні студенти — невід’ємна частина університетської спільноти, і до них висуваються ті самі вимоги щодо поведінки та результатів, що й до студентів із США» , — писав президент Гарварду Алан Ґарбер цього місяця в листі до міністерки освіти Лінди Макмахон . Цей лист згодом було видалено з сайту університету. — «Нам не відомі жодні докази того, що іноземні студенти схильні до порушень, насильства чи будь-якої іншої протиправної поведінки частіше, ніж інші. Вони приїжджають до США й до Гарварду вчитися й досягати вершин так само, як і наші американські студенти».
Наприкінці березня троє відомих професорів Єльського університету історики Тімоті Снайдер і Марсі Шор, а також філософ Джейсон Стенлі оголосили, що залишають заклад і з осені 2025 року почнуть працювати в Університеті Торонто.

Новини рубріки

Трамп показав фото «вбитих білих фермерів», яке насправді зняли в Конго, а не в ПАР
23 травня 2025 р. 04:15

Румунія посилює оборону через постійні російські атаки на GPS і морську безпеку
23 травня 2025 р. 03:51

В Аргентині податкова більше не стежитиме за витратами громадян
23 травня 2025 р. 03:46