Дев’ять країн ЄС просять Європейський суд спростити процедуру вислання мігрантів

23 травня 2025 р. 02:49

23 травня 2025 р. 02:49


Дев’ять європейських лідерів закликають до перегляду тлумачення Європейської конвенції з прав людини, аби забезпечити спрощену процедуру вислання мігрантів , які вчиняють злочини, пише Politico.

На думку підписантів ініційованої прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні та главою уряду Данії Метте Фредеріксен заяви, Європейський суд з прав людини надмірно розширив сферу дії Конвенції.

«Італія та Данія хочуть започаткувати політичну дискусію щодо деяких європейських конвенцій, які нас зобов’язують, і щодо здатності цих написаних кілька десятиліть тому конвенцій, реагувати на великі виклики нашого часу — насамперед на проблему міграційного явища», — заявила Мелоні у четвер увечері.

Документ також підписали лідери Австрії, Бельгії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та Польщі.

Країни закликають Європейський суд з прав людини надати їм більшу свободу у вирішенні питання, коли саме можна висилати іноземних громадян, які вчиняють злочини, а також у можливості відстежувати тих, кого не можна вислати. Окрім того, у документі міститься заклик протидіяти експлуатації мігрантів ворожими державами.

Так, наприклад, Литва цього тижня подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН , звинувативши її у провокуванні політичної нестабільності в Європейському Союзі шляхом сприяння незаконному перетину кордону.

За Протоколом Організації Об'єднаних Націй держави зобовʼязуються не ввозити незаконно мігрантів сушею, морем і повітрям. Білорусь це зобовʼязання порушила. За даними литовських прикордонників, з початку міграційної кризи вони запобігли незаконному в'їзду 23 600 іноземців, які прямували з Білорусі.

Нагадаємо, міграційна криза на кордоні Литви з Білоруссю почалась у 2021 році, тоді Вільнюс оголосив надзвичайний стан та почав планувати будівництво огорожі з колючого дроту, щоб зупинити рекордну кількість мігрантів. У 2023 році парламент країни ухвалив зміни до закону про державний кордон, якими дозволив прикордонникам повертати нелегалів.

Дев’ять країн ЄС просять Європейський суд спростити процедуру вислання мігрантів

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua