В Аргентині податкова більше не стежитиме за витратами громадян

23 травня 2025 р. 03:46

23 травня 2025 р. 03:46


Президент Аргентини Хав’єр Мілей, який дотримується лібертаріанських поглядів, скасує правила звітності, що дозволяли податковим органам детально відстежувати витрати громадян. Його мета — мобілізувати мільярди доларів прихованих заощаджень для стимулювання споживання та доларизації економіки, пише Financial Times.

Як повідомили урядовці журналістам у четвер, податкова служба Аргентини більше не вимагатиме від компаній, зокрема операторів кредитних карток і банків, звітувати про всі покупки клієнтів. Також буде суттєво скорочено обсяг інформації, яку платники податків мають подавати у річних деклараціях.

Заходи спрямовані на те, щоб стимулювати аргентинців витрачати приблизно 271 мільярд доларів, які вони тримають поза офіційною фінансовою системою як захист від волатильного песо, суворого валютного контролю та непередбачуваної податкової політики.

Міністр економіки Луїс Капуто заявив, що ці долари потрібні для «ремонетизації» економіки після того, як жорстка монетарна політика Мілея скоротила обсяг песо в обігу для боротьби з інфляцією.

«Коли економіка одужує, вона починає потребувати більше грошової маси», — сказав він. — «Нам потрібно, щоб в економіці з’явилося більше грошей, але це необов’язково мають бути песо... Процес ремонетизації може відбуватися і в доларах».

Мілей, який під час виборчої кампанії обіцяв доларизувати економіку , але не має достатньо резервів у Центральному банку, тепер виступає за «ендогенну доларизацію», за якої долари поступово витісняють песо.

«Якщо люди почнуть використовувати долари, які вони тримають під матрацами... на певному етапі доларів буде стільки, що в порівнянні з кількістю песо ми зможемо, якщо захочемо, просто закрити центральний банк», — сказав Мілей під час одного з виступів минулого тижня. — «І навіки звільнитися від політиків-злодіїв».

На початку року Мілей уже змінив правила, дозволивши компаніям приймати платежі у доларах та інших іноземних валютах, але, за даними центрального банку, у березні такі транзакції становили лише 0,3 відсотка від загального обсягу.

Аналітики говорять, що оцінити кількість доларів, які можуть бути виведені в обіг завдяки новим заходам, неможливо. Однак додаткові витрати на купівлю автомобілів, житла та побутової техніки можуть допомогти активізувати економічну діяльність, яка в останні місяці застопорилася після відновлення від торішньої рецесії.

У березні економічна активність зросла на 5,6 відсотка в річному вимірі, але знизилася на 1,8 відсотка порівняно з лютим — це перше падіння за десять місяців.

Уряд опинився перед дилемою: він прагне охолодити економіку, щоб максимально знизити ціни, але водночас хоче, щоб економічна активність зростала. Тож саме тут, кажуть експерти, можуть стати у пригоді ці долари.

В Аргентині податкова більше не стежитиме за витратами громадян

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua