вологість:
тиск:
вітер:
США можуть вивести частину військових із Південної Кореї: це викличе тривогу серед союзників у регіоні — WSJ
Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість виведення тисяч американських військових із Південної Кореї, що може викликати нове занепокоєння серед союзників Вашингтона стосовно зобов'язань Білого дому в регіоні, повідомляє WSJ , посилаючись на слова представників оборонного відомства, ознайомлених з перебігом обговорень.
Один з варіантів, який розробляє Пентагон, передбачає виведення приблизно 4500 військовослужбовців і передислокування їх в інші місця в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі на Гуам. За словами двох чиновників, Трамп розгляне цю ідею в межах “неформального” перегляду політики щодо Північної Кореї. Пропозиція ще не потрапила “на стіл” Трампа і є одним із кількох варіантів, які обговорюють високопосадовці.
Починаючи ще зі свого першого терміну в Білому домі, Трамп розглядав можливість зміни американської присутності в Південній Кореї, де наразі перебуває близько 28 500 військовослужбовців США.
Минулого місяця вищі командири, які керують американськими військами в Азії, застерегли від скорочення присутності в Південній Кореї, оскільки, за їхніми словами, це поставить під загрозу здатність стримувати КНДР, а також інші потенційні конфлікти з Китаєм і Росією, які можуть виникнути в Північно-Східній Азії.
Командувач американськими військами в Кореї генерал Ксав'єр Брансон під час виступу в Конгресі назвав скорочення кількості сил США в країні “проблематичним”.
Американські чиновники кажуть, що рішення про кількість військових у Кореї не буде прийнято доти, доки не буде більшої ясності щодо війни РФ проти України й того, чи продовжуватиме адміністрація Трампа підтримувати Київ у військовому плані.
Виведення військ з Корейського півострова, але збереження їх у регіоні може зменшити занепокоєння. Гуам стає важливим центром зосередження сил США, оскільки знаходиться досить близько до потенційних гарячих точок, але до нього важче дістатися китайським військам.
Під час свого першого офіційного візиту до Азії на початку цього року міністр оборони США Піт Гегсет висловив бажання, щоб Штати й союзники відновили сили стримування, пообіцявши “безпрецедентний зсув” у цьому регіоні.
Проте збереження достатньо великого американського військового контингенту в Південній Кореї залишається головним питанням для Пентагону і для Сеула.
Заступник міністра оборони США з питань політики Елбрідж Колбі вже давно виступає за те, щоб змусити Південну Корею взяти на себе більшу частину “оборонного внеску” за допомогою збройних сил, що дозволить США краще протистояти Китаю, навіть попри те, що Штати зберігають зобов'язання захищати Сеул від Пхеньяна, якщо буде потрібно, і за допомогою ядерної зброї.
“Я не прихильник виведення військ з Південної Кореї, про що я неодноразово заявляв. Я виступаю за реформування американських сил у Південній Кореї, щоб зосередитися на Китаї”, - писав Колбі в Х минулого року перед тим, як його номінували на посаду в Пентагоні.
Військові Південної Кореї заявили, що не проводили жодних обговорень із США щодо можливого скорочення американської присутності. У заяві також йдеться про те, що обидві країни зберігатимуть спільну оборону для запобігання вторгненню Північної Кореї або провокацій.
У відповідь на нарощування військового потенціалу Китаю Пентагон останніми роками перекинув до регіону більше військової техніки, збільшив кількість багатосторонніх навчань з союзниками та розгорнув нові мобільні підрозділи, призначені для перекидання з острова на острів.
Міністерство оборони Південної Кореї заявило, що Сеул і Вашингтон не обговорювали виведення частини американських військ, повідомляє Reuters . Минулого року сторони домовилися про п'ятирічний план розподілу витрат на оборону, але Трамп дав зрозуміти, що “ціна” американської військової присутності може бути предметом обговорення під час торговельних переговорів з Сеулом. Досі південнокорейські чиновники дотримувалися позиції, що витрати на оборону є окремим питанням.
Представник Пентагону, відповідаючи на запит WSJ про коментар, сказав, що наразі немає жодних політичних заяв. Речник Ради національної безпеки Білого дому, не торкаючись питання про виведення військ, заявив, що Трамп прихильний “повній денуклеаризації” Північної Кореї.
Серйозний розгляд питання про виведення військ із Південної Кореї, ймовірно, викличе тривогу в Індо-Тихоокеанському регіоні. Сеул, а також Японія і Філіппіни покладаються на тісну координацію з американськими збройними силами.
Американська військова присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні вже давно розглядається як стримувальний фактор проти відновлення війни на Корейському півострові, а також проти “амбіцій” Китаю, який висуває претензії в Південно-Китайському морі та погрожує взяти під свій контроль Тайвань .
Пхеньян ще торік відмовився від політики мирного возз'єднання, яка “діяла” десятиліттями, оголосивши Сеул своїм головним ворогом, Північна Корея також регулярно проводить випробування зброї . Крім того, останніми роками КНДР значно поглибила військові зв'язки з РФ. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР , раніше розмірковував Сергій Корсунський .

Новини рубріки

Не назвав Путіна воєнним злочинцем: політолог проаналізував суперечку Рубіо в Конгресі
23 травня 2025 р. 16:54

Німеччина створила в Литві бригаду для захисту союзників на східному фланзі НАТО (ВІДЕО)
23 травня 2025 р. 16:53