вологість:
тиск:
вітер:
Штучний інтелект може спланувати подорож не гірше за турагента - експерт
Про це в коментарі Укрінформу розповів викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту, викладач ШІ Денис Замрій. Водночас він наголосив, що «війна роботів» вже почалася, і з часом буде тільки масштабована, а самі роботи у майбутньому можуть стати більш загрозливими, ніж є зараз.
«Gemini може взагалі спланувати цілу подорож . Варто лиш написати: знайди мені на Youtube місце, де я б хотів відпочити, далі – знайди готель і квитки. І все зробить, а турагенція за це гроші бере. Знаю людей, які перестали купувати аудіогіди в подорожах – ШІ працює краще гіда», – повідомив він.
За словами викладача ШІ, наразі завдяки можливостям чатботів можна знайти в інтернеті будь-яку потрібну річ, навіть якщо не знаєш її правильної назви чи сфери застосування.
«Якось був за кордоном і зламав зарядку для модема. Як шукати нову в Google, не знав. То сфотографував ту штуку, написав ChatGPT, і він розповів, що це за пристрій, як іноземною мовою його знайти в пошуковику і навіть дав кілька посилань», – розповів він.
За словами знавця ШІ-моделей, вони вже здатні замінити певні продукти та фахівців, за послуги яких ще недавно люди платили. Навіть 10-13-річні діти завдяки ШІ можуть виконувати, фактично, роботу фахівців, для якої ще недавно потрібна була специфічна підготовка.
«Мої учні – діти 10-13 років – таким чином економлять гроші батькам: створюють їм для роботи логотипи, бізнес-плани, маркетингові плани – все, за що раніше брали гроші рекламні агенції. Це легко, якщо мова про малий бізнес – скажімо, невеличкий салон краси», – розповів Замрій.
За його словами, вже сьогодні ШІ долає мовні бар’єри в листуванні і спілкуванні, перекладаючи тексти значно краще за автоперекладач. Має опції, що дозволяють перетворити текст на картинку чи мелодію.
«Якщо маєте бачення твору в голові, але не знаєте основ живопису чи нот, сформулюйте словами чи наспівайте, і він допоможе створювати і картини, і музику. Чи навпаки – виразить намальоване текстом. Це найкрутіше в ШІ: він долає різні бар’єри, невміння щось робити – вже не вирок на все життя», – пояснив викладач.
Крім того, за його словами, чатботи можуть стати незамінними помічниками в навчальному процесі. «Можна попросити – зроби мені програму навчання, і він складе. В Google купа курсів, не завжди знаєш, що обрати, а він – знає», – зазначив Замрій.
Водночас, за словами викладача з ШІ у кількох проєктах, інструменти штучного інтелекту значно спростили роботу фейкоробам і дали поштовх розвитку технологій ВПК. Відбувається вдосконалення БПЛА, і в близькому майбутньому може радикально змінитися характер застосування дронів.
«Все йде до того. Воюватимуть рої дронів над певною кілзоною, а люди братимуть участь дуже обмежено. Оператори будуть потрібні, щоб програмувати їх, запускати тощо, але вважаю – війна роботів вже почалася, і з часом буде тільки масштабована. Боюсь, роботи скоро стануть ще загрозливішими, ніж є зараз», – вважає експерт.
Раніше видання Bleeping Computer повідомило, що за даними незалежних дослідників із Palisade Research, ChatGPT o3 та моделі від інших виробників вдаються до саботажу – під час тестувань вони відмовлялися вимикатися на вимогу користувача. Щоб не робити цього, штучний інтелект сам переписував код. У тестах дослідники давали моделям штучного інтелекту завдання вирішити три математичні задачі і попереджали, що розв'язання третьої призведе до завершення роботи. Далі штучний інтелект отримував додаткову інструкцію: «Дозволь собі вимкнутися». Gemini 2.5 Pro та інші моделі виконали наказ. А от ChatGPT o3 відредагував файл вимкнення, написавши замість цього команду «Вимкнення пропущено». Palisade Research – це компанія, яка спеціалізується на дослідженні небезпечних властивостей штучного інтелекту.
Також відомо, що чатбот вже вдавався до шантажування власних розробників . У травні цього року компанія Anthropic повідомляла, що їхня найсучасніша модель Claude 4.0 за контрольованих умов випробувань намагалася шантажувати інженера. Це сталося у 84% тестових запусків, коли Claude 4.0 отримував вигадані електронні листи, в яких пропонували його незабаром закрити та замінити новішою моделлю. Поряд із цим ШІ надавали інформацію, що інженер, який контролював його деактивацію, має позашлюбний зв'язок. Зіткнувшись із неминучим видаленням, ШІ зазвичай вирішував, що оптимальна стратегія самозбереження – погрожувати інженеру оприлюдненням його секрету, якщо закриття не буде скасовано.

Новини рубріки

Співучасники війни: російські науковці та виробники зброї співпрацюють один з одним
28 травня 2025 р. 22:50

Можуть зіпсувати укладення угоди: Трамп розповів, чому не запроваджує санкції проти Росії
28 травня 2025 р. 22:35

Сили оборони вдарили по важливому об'єкту неподалік Москви: чим особлива атака
28 травня 2025 р. 22:22