Як працюватимуть "Центри єдності" для українців у Німеччині

24 червня 2025 р. 22:21

24 червня 2025 р. 22:21


Про це заявила заступниця міністра національної єдності Ілона Гавронська під час зустрічі з представниками українських громадських організацій у Німеччині, передає Соцпортал . Перший такий центр з'явиться в Берліні поблизу Бранденбурзьких воріт.

За словами Гавронської, сьогодні лише в Німеччині перебуває близько 1,2 мільйона українських громадян, що вимагає посилення консульських служб.

Це велике навантаження на консульські та посольські установи. Тому наше міністерство створює додаткові центри підтримки українців, які працюватимуть паралельно з консульствами та посольствами, — зазначила вона.

Центри єдності допоможуть українцям отримувати консультації з питань легалізації, працевлаштування, соціального захисту, а також інформуватимуть про різні державні та недержавні послуги.

Люди зможуть отримати інформацію про всі доступні їм послуги в одному місці. Це важливо, тому що головний виклик зараз — доступність інформації, — наголосила Гавронська.

Вона також повідомила про важливе рішення Європейського Союзу про продовження тимчасового захисту українських переселенців на 20 місяців — до березня 2027 року.

Тепер у людей є в сумі п'ять років для адаптації в країні перебування. Це дасть їм змогу краще планувати майбутнє, зокрема звернутися по постійну посвідку на проживання, — уточнила Гавронська.

Крім того, нещодавно Верховна Рада України ухвалила закон про множинне громадянство, що, на думку заступника міністра, допоможе зберегти зв'язок з українцями, які вимушено залишили країну.

Наша мета — зберегти цей зв'язок незалежно від того, чи приймуть люди рішення повертатися, чи залишаться жити за кордоном. Ми однаково цінуємо всіх, — додала вона.

Міністерство планує також запуск електронної платформи, на якій будуть представлені всі ініціативи з підтримки українців за кордоном і в Україні. Люди зможуть знайти найближчі організації, що надають допомогу, та отримати інформацію про нові закони та проєкти.

На платформі буде карта з організаціями, до яких можна звернутися по допомогу. Ми також розповідатимемо про успішні проєкти та ініціативи, які об'єднують українців у всьому світі, — пояснила заступниця міністра.

Гавронська зазначила, що окремим важливим напрямком роботи стане підготовка до повернення українців додому після закінчення війни. Для цього буде налагоджено кейс-менеджмент із консультаціями з питань повернення, пошуку житла та працевлаштування.

Люди повинні мати чітке розуміння, куди і в яких умовах вони повертаються. Для цього ми розробляємо механізм, за якого людина матиме партнерську громаду, яка допомагатиме з вирішенням усіх питань на місці, — заявила вона.

Ілона Гавронська повідомила, що перший "Центр єдності" вже скоро відкриється в Берліні. Найближчим часом міністерство планує також відкрити аналогічні центри в Мюнхені та Кельні.

"Це будуть не конкуренти консульствам, а їхнє доповнення. Ми розраховуємо, що в центрах будуть консультанти з різних державних служб України, а також представники міжнародних організацій, таких як Міжнародна організація з міграції та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, — розповіла вона.

За словами Гавронської, міністерство вже досягло домовленостей із німецькою владою про передачу приміщення в Берліні, де розміститься перший хаб.

Зараз ми завершуємо документальне оформлення. Після цього приміщення буде обладнано, і центр відкриє свої двері для українців—, додала заступник міністра.

Як писав Соцпортал , наразі статус тимчасового захисту в ЄС мають понад 4 мільйони українців . Більшість змогли отримати легальний статус, базову підтримку, доступ до медичної допомоги, освіти та ринку праці. Однак життя на чужині супроводжується багатьма викликами, і значна частина людей досі живе "між двома світами". Що може зробити держава, щоб повернути своїх громадян та як вони допомагають країні ті, хто стали частиною української діаспори за кордоном.

Як працюватимуть "Центри єдності" для українців у Німеччині

Джерело: socportal.info (Світ)