вологість:
тиск:
вітер:
"Ми ще якось тримаємось": Лукашенко заявив, що білоруси мають "молитися на владу"
- Лукашенко закликав білорусів "молитися на владу" за те, що країна не втягнута у війну, назвавши ситуацію "воєнною".
- Він підкреслив важливість контролю за кадровими питаннями та пригрозив відправляти контролерів у регіони у разі скарг на нестачу спеціалістів.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруси мають "молитися на чинну владу" за те, що країна не втягнута у війну. Водночас він назвав ситуацію в державі "воєнною".
Повідомляє 24 Канал з посиланням на заяву Олександра Лукашенка під час призначення нових керівників райвиконкомів у Палаці Незалежності 30 червня.
Дивіться також Візит Келлога у Білорусь: в NYT розкрили, навіщо спецпредставник зустрічався з Лукашенком
Для чого Лукашенко закликав білорусів "молитися на владу"
Лукашенко під час виступу закликав чиновників діяти як "господарі на своїй землі" та особливо пильно контролювати кадрові питання.
Я чому так жорстко ставлю питання? Ось багато: "Фортечне право, кріпосне право". Слухайте, мужики, сьогодні ситуація воєнна. Те, що ми не воюємо, народ має на цю владу молитися. Те, що ми ще якось тримаємось. Ви бачите, що довкола – щойно всередині підуть проблеми, нам їх посилять, нам підкинуть,
– заявив Лукашенко.
Він також пригрозив, що у разі скарг із регіонів щодо нестачі спеціалістів, Мінськ направлятиме туди "по два-три контролери". Водночас, якщо працівники самі звільняються або тікають, відповідальність нестимуть ті, хто взяв їх на роботу без погодження з місцевими керівниками.
Зауважимо, що це не перший випадок, коли Лукашенко закликає "молитися" на когось. У серпні 2023 року він заявляв, що іноземці мають молитися на білорусів за придушення протестів 2020 року.
"Тому я іноземцям завжди говорю: ви повинні молитися на білорусів. Ми врятували вас від третьої світової війни, вистоявши тут", – заявляв він.
А в 2021 році, в інтерв’ю журналісту BBC Стівену Розенбергу, Лукашенко стверджував, що Захід досі має "молитися на білорусів" за боротьбу з фашизмом у минулому.
Нагадаємо, Лукашенко після зустрічі з спецпредставником Трампа Кітом Келлогом звільнив 14 політв'язнів . Серед них були білоруські опозиціонери, громадяни Польщі, Латвії, Естонії, Швеції, США та Японії.

Новини рубріки

Польща з 7 липня відновлює тимчасовий контроль на кордонах із Німеччиною та Литвою
01 липня 2025 р. 16:45

Глава МЗС Ірану сумнівається, що ядерні переговори зі США відновляться швидко
01 липня 2025 р. 16:45