Угорський «референдум» про вступ України в ЄС «необов’язковий для врахування» - Єврокомісія

01 липня 2025 р. 16:19

01 липня 2025 р. 16:19


Національні консультації, результати яких було нещодавно опубліковано в Угорщині урядом Віктора Орбана, щодо перспектив вступу України в Європейський Союз не є обов’язковими до врахування, хоча Європейська комісія взяла їх до уваги.

Про це заявив на брифінгу у Брюсселі у вівторок речник Європейської комісії Гійом Мерсьє, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наша позиція дуже чітка. Ми беремо до уваги результати цих національних консультацій. Угорський уряд призначив та організував ці необов’язкові до виконання консультації. Як ви знаєте, національні консультації є справою влади окремої країни, отже наразі Угорщина та угорський уряд мають пояснити, що вони планують робити з ними далі», - пояснив речник.

Він додав, що позиція Єврокомісії залишається чіткою. « Україна показує результати у реформах за найважчих обставин, які тільки можна уявити. Комісія оцінила, що Україна відповідає критеріям, щоб відкрити перший кластер (переговорів про вступ до ЄС, – ред.) «Основи». Також ми позитивно оцінили план України на шляху вступу щодо національних меншин, який відповідає занепокоєнням її сусідів», - зазначив Мерсьє.

За його словами, Єврокомісія завжди дотримується підходу, за яким оцінюються реальні досягнення кандидатів на вступ, і наразі «відсутні будь-які об’єктивні причини виступати проти відкриття першого кластеру «Основи».

Коли країну-кандидата затримують без об’єктивних на те причин, увесь процес розширення ЄС втрачає довіру, вважає Мерсьє, який висловив сподівання, що перший кластер у перемовинах з Україною буде відкрито «дуже скоро».

Як повідомляв Укрінформ, 26 червня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що за результатами «національних консультацій» Voks-2025 , проведених урядом країни, 95% угорців нібито висловилися проти вступу України до Європейського Союзу.

У МЗС України заявили, що проведені в Угорщині так звані національні консультації Voks-2025 щодо вступу України до Європейського Союзу мали маніпулятивну мету , яка нічого спільного з принципами демократичності, відкритості та прозорості волевиявлення не має.

Угорський «референдум» про вступ України в ЄС «необов’язковий для врахування» - Єврокомісія

Джерело: ukrinform.ua (Світ)