вологість:
тиск:
вітер:
Сьогодні відбудеться I саміт ЄС-Молдова
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Ради ЄС .
«Саміт – це ключова можливість підкреслити стратегічну важливість майбутнього Молдови в рамках ЄС та міцність нашої співпраці у вирішальний момент демократичного розвитку країни та її європейського шляху», – йдеться у повідомленні.
Європейський Союз «підтвердить тверду обіцянку підтримувати Молдову на її шляху до членства в ЄС», підкреслює пресслужба, нагадуючи, що Молдова подала заявку на членство в ЄС у березні 2022 року і отримала статус кандидата на вступ у червні того ж року, тоді як переговори про вступ було формально відкрито у червні 2024 року.
Очікується, що ЄС схвально висловиться щодо зусиль Молдови рішуче просувати порядок денний реформ, зміцнити верховенство права і фундаментальні права, а також боротьбу з організованою злочинністю.
Лідери мають підбити підсумки співпраці у сфері безпеки та оборони. У період з 2021-го по 2025 рік ЄС виділив 197 млн євро через Європейський фонд миру для підтримки модернізації збройних сил Молдови.
«Через Місію партнерства Європейського Союзу ЄС продовжує підтримувати стійкість сектору безпеки Молдови у сферах кризового менеджменту та гібридних загроз, включаючи кібербезпеку та протидію маніпуляціям та втручанню з боку іноземних держав», – йдеться у повідомленні пресслужби.
У межах нового Плану зростання Молдови з метою підтримки євроінтеграції країни Євросоюз також надає фінансову допомогу у розмірі 1,9 млрд євро в період з 2025-го по 2027 рік, що є найбільшим пакетом допомоги з моменту здобуття країною незалежності.
Також в ході саміту лідери підкреслять стратегічну важливість Угоди про асоціацію між ЄС і Молдовою, яка набула чинності 1 липня 2016 року, дозволивши Молдові користуватися перевагами поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі.
Наприкінці саміту очікується підписання спільної декларації.
Як повідомляв Укрінформ, речник Єврокомісії 1 липня заявив, що питання роз’єднання України і Молдови у перемовинах про вступ до Європейського Союзу має вирішуватися на рівні держав-членів ЄС, при цьому Єврокомісія не наполягатиме на такому розвитку подій.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн минулого тижня підтвердила підтримку України, яка «під постійними обстрілами» продовжує втілювати реформи, у питанні відкриття першого переговорного кластера про вступ нашої держави до Європейського Союзу.
Натомість Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.
Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Україна і Молдова виконали всі умови для відкриття переговорів про вступ до Європейського Союзу за кластерами «Фундаментальні сфери», «Внутрішній ринок» і «Зовнішні відносини». Це перший блок «Основи вступу до ЄС», а також найважливіший кластер, що стосується участі України у внутрішньому ринку ЄС, і блок, який стосується зовнішньої і безпекової політики.
Фото: The European Union

Новини рубріки

У Римі стався вибух на АЗС: поранено щонайменше 21 людину
04 липня 2025 р. 16:41

74% росіян підтримують війну проти України, а чверть – не проти ядерного удару, – опитування
04 липня 2025 р. 16:41

Тост чи помилка: Меган Маркл презентувала рожеве вино з долин Напа
04 липня 2025 р. 16:32