вологість:
тиск:
вітер:
Спроби вірменського уряду звільнитися з-під впливу Росії вигідні Україні - експерт
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив Сергій Данилов, заступник директора Центру близькосхідних досліджень, коментуючи останні заяви офіційного Єревана про викриття масштабної змови із захоплення державної влади, спланованої нібито за участю Росії.
«Це фундаментальні ознаки її (позиції Росії в регіоні – ред.) послаблення. Вкладаються в загальну картину програшу Росії в Сирії, Ірані, й ці видимі ознаки слабкості тактично дуже допомагають Україні (навіть якщо потім РФ їх якось відіграє)», – заявив він.
На думку експерта, знакові події на Південному Кавказі помітить решта партнерів РФ, і вони зроблять відповідні висновки. «Від слабкого починають дистанціюватися, з ними не діляться ресурсами, РФ буде важче залучати союзників і впливати на них під час голосувань Генасамблеї ООН», – пояснив він.
За словами Данилова, наразі більшість аналітиків схиляються до думки, що прем’єр-міністру Вірменії Ніколу Пашиняну буде досить важко втілити задумане. «Зменшити вплив не просто Росії, а Росії через вірменську церкву – це справді складне завдання. Церква – дуже вкорінений в культурі, історії, ідентичності вірмен суспільний інститут, вона має вплив, ресурси», – зауважив сходознавець.
Водночас, за словами експерта, вірменські церковні діячі не були готові до відвертої дискредитації на свою адресу і не мобілізувалися для захисту. «У Вірменії не було протестів на захист заарештованих церковників. Ніхто не вийшов захищати ієрархів церкви. Католикос (верховний патріарх Вірменської апостольської церкви – ред.) нікого не зміг мобілізувати на підтримку. Тож я вважаю, що шанси у Пашиняна є», – зазначив Сергій Данилов.
Як розповів експерт, досі влада прем’єра трималася на тому, що у Вірменії покращувалася економічна ситуація. Країна є вигодонабувачем від російського вторгнення в Україну, оскільки допомагає РФ обходити накладені на неї санкції і завдяки цьому значно покращила стан бюджету і показник зростання ВВП. «Обсяги товарообігу з РФ зростали неймовірними для цієї маленької країни темпами. Зокрема, через Вірменію йшла торгівля російськими алмазами, а це великий ринок – оцінюється у близько 6 млрд дол.», – пояснив він.
Тепер Росія робитиме все можливе, щоб економічна ситуація Вірменії погіршилась, переконаний Данилов. «Обрізатиме економічні переваги, які вона отримала в результаті санкцій, накладених на Росію. І досить важко буде Пашиняну з цим впоратися, але – побачимо, він виплутувався і зі складніших ситуацій. Ситуація виясниться на виборах наступного року або під час замірів популярності вже десь у вересні», – повідомив сходознавець.
Як повідомляв Укрінформ, 25-27 червня вірменські правоохоронці провели обшуки та затримання представників опозиційних сил і церковних діячів . Прокуратура Вірменії оголосила про порушення кримінальної справи за обвинуваченнями у тероризмі та спробі узурпації влади проти 16 осіб, з яких 14 були заарештовані. Зокрема, затримано лідера опозиційного руху «Священна боротьба» та архієпископа Баграта Галстаняна і порушено кримінальну справу проти архієпископа Майкла Аджапахяна.
2 липня спікер Національних зборів Ален Симонян заявив, що час «серйозно розглянути питання заборони трансляції російських телеканалів у Вірменії». За його словами, «деякі люди» можуть втрутитися у внутрішні справи Вірменії – через фінансування від Самвела Карапетяна, російського мільярдера вірменського походження, теж заарештованого за підозрою у підготовці держперевороту.

Новини рубріки

У Римі стався вибух на АЗС: поранено щонайменше 21 людину
04 липня 2025 р. 16:41

74% росіян підтримують війну проти України, а чверть – не проти ядерного удару, – опитування
04 липня 2025 р. 16:41

Тост чи помилка: Меган Маркл презентувала рожеве вино з долин Напа
04 липня 2025 р. 16:32