вологість:
тиск:
вітер:
Австрія з 2022 року визнала можливим лише один із 27 запитів на екстрадицію, які отримала від України
Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у відділі комунікацій та зв’язків із громадськістю федерального міністерства юстиції Австрії.
"Ми можемо повідомити, що з початку війни у 2022 році українські органи юстиції подали до Австрії загалом 27 клопотань про видачу. Одне з цих клопотань було визнано допустимим", - поінформували у відомстві.
У міністерстві юстиції Австрії утрималися від надання інформації щодо конкретних справ.
Водночас було вказано на те, що федеральне міністерство юстиції "регулярно отримує актуальну інформацію, зокрема щодо умов тримання під вартою в Україні, практики видачі іншими державами-членами ЄС, а також відповідних рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справах, пов’язаних із оскарженнями".
"Ця інформація та будь-які можливі зміни щодо ситуації з триманням під вартою на місцях регулярно доводяться до відома компетентних прокуратур і судів, щоб вони могли використовувати їх як підґрунтя для подання до суду клопотань про визнання екстрадиції допустимою. Прокуратури через відповідний указ отримали вказівку подавати такі клопотання за наявності необхідних передумов. Однак остаточне рішення щодо допустимості видачі ухвалюють незалежні суди, які розглядають кожен конкретний випадок окремо", - зазначили у відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, 16 червня під час візиту до Відня Президент України Володимир Зеленський заявив , що розраховує на підтримку Австрії в чутливому для України питанні щодо колишніх українських посадовців та олігархів, які переховуються від українського правосуддя України використовують Австрію та Європу загалом як схованку для зберігання вкрадених ними активів.
У листопаді 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав і свобод засуджених громадян України, переданих в Україну для відбування покарання, а також екстрадованих для притягнення до відповідальності або виконання вироку.
Одна з цілей прийнятого закону – забезпечити підвищення ефективності видачі (екстрадиції) в Україну підозрюваних, обвинувачених та засуджених, насамперед з країн Європейського Союзу.
Фото: Pixabay/Hans

Новини рубріки

Інспектори МАГАТЕ виїхали з Ірану
04 липня 2025 р. 20:02

Після розмови з Трампом: чому Путін одразу здійснив масовану атаку по Києву
04 липня 2025 р. 19:53

Путін щоразу після розмови з Трампом загострює ситуацію, щоб отримати «подарунки» - експерт
04 липня 2025 р. 19:36