Експерт пояснив слова очільника китайської дипломатії про небажання Пекіну бачити поразку Росії

04 липня 2025 р. 19:25

04 липня 2025 р. 19:25


Після досить красномовної заяви очільника китайської дипломатії Ван Ї про те, що Китий не бажає бачити поразки Росії, його  недипломатичні  слова доводиться пояснювати китайським експертам. Вони намагаються довести, що Китай не стільки остерігається посилення впливу США у азійському регіоні, скільки стурбований імовірною втратою контролю над ядерним арсеналом РФ та загрозами, які виникнуть у такому випадку.

Таку думку з приводу заяви очільника МЗС КНР Ван Ї про небажання Пекіна бачити поразку Росії в Україні висловив директор Інституту міжнародних відносин Пекінського народного університету Женьмінь Ван Івей, передає Укрінформ .

«Головною турботою для Китаю в російсько-українському конфлікті є недопущення застосування ядерної зброї. Китайські лідери неодноразово застерігали про неприпустимість не лише використання ядерного озброєння, але навіть ядерних погроз», — сказав Ван Івей.

Стосовно того, що китайське керівництво хотіло б, щоб Росія зберегла за собою окуповані українські території, експерт висловив сумнів.

«Думаю, що ні. Китай послідовно заявляє про підтримку територіальної цілісності України і не визнає анексований Крим та контрольовані російською армією українські території частиною РФ», — відповів він на запитання, чи буде Пекін протестувати, якщо росіян змусять забратися з ТОТ України.

У МЗС КНР від коментарів заяви міністра утрималися.

«Китай не є стороною в українському питанні. Позиція Китаю щодо «української кризи» є об’єктивною та послідовною, тобто переговори, припинення вогню та мир», — заявила на брифінгу речниця міністерства Мао Нін, уникаючи називати війну — війною.

За її словами, «українська криза» не служить нічиїм інтересам, тому Китай підтримує якнайшвидше її політичне врегулювання і готовий разом із міжнародною спільнотою продовжувати відігравати конструктивну роль для досягнення цієї мети.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, за ст

Заява Вана, адресована главі дипломатії ЄС Кає Каллас, по суті, підтвердила те, що давно вважається негласною позицією Пекіна в Брюсселі. Однак воно різко контрастує з офіційними заявами Китаю, який послідовно стверджує, що не є стороною конфлікту. За інформацією джерел, деякі представники ЄС були здивовані відвертістю китайського міністра.

Експерт пояснив слова очільника китайської дипломатії про небажання Пекіну бачити поразку Росії

Джерело: zn.ua (Світ)