вологість:
тиск:
вітер:
У Сенегалі обирали найкращу вівцю найдорожчої породи Ладум (ВІДЕО)
У неділю вівці змагалися за призи на одному з конкурсів овець, що регулярно проводяться в Сенегалі.
Це один з найочікуваніших конкурсів краси в Сенегалі — не для людей, а для місцевої породи овець Ладум, яка є еквівалентом Ferrari серед вовняних тварин.
У щорічному конкурсі брало участь більше дюжини овець Ладум, які змагалися в трьох різних категоріях: дорослі самці, дорослі самки і молоді/багатообіцяючі.
Коли кожна вівця виводиться на відкриту арену, журі записує свої оцінки, ґрунтуючись на таких відмінних рисах, як краса, розмір, зріст, роги і текстура тіла для кожного раунду. Переможці, оголошені в кінці, отримують в нагороду корм і грошові призи.
Кращим дорослим самцем вівці в цьому році став Прів, якому 1 рік і 7 місяців, і якого його заводчик оцінив в більш ніж 100 000 доларів на ринку.
«Приємно бути тут, я дуже його ціную», — сказав з широкою посмішкою Ісайя Сіссе, заводчик Пріва, погладжуючи вівцю на знак успішного виходу.
На відміну від більш поширених овець, яких їдять і використовують як жертвоприношення під час мусульманських свят, помісь Ладум в основному розглядається як живий, дихаючий символ соціального престижу і розкоші, яку розводять протягом багатьох років, перш ніж продати.
Широко відомі як одні з найдорожчих овець у світі, більш дорослі особини зазвичай продаються за ціною 70 000 доларів, у порівнянні з 250 доларами за звичайну вівцю, і приваблюють покупців з усього світу в цю західноафриканську країну з населенням 18 мільйонів чоловік, де худоба є основним джерелом засобів до існування.
Ладуми, вага яких в основному досягає 400 фунтів (181 кг), а зріст — 4 фути (1,21 м), відомі своїм величним зовнішнім виглядом із закрученими симетричними рогами та блискучою шерстю.
У міру того як змагання розгорталося в столиці Сенегалу, Дакарі, кожна вівця оголошувалася перед тим, як її виводили на піднесену сцену, де її оглядали судді, на радість натовпу.
Кожна вівця супроводжується радісними піснями музичного гурту, який виконує місцеву сенегальську інструментальну музику ассіко, а імена овець голосно проголошуються.
«Таких овець не побачиш ні в Африці, ні в світі», — сказав Ельхаджі Ндіайє, член журі. «Ладум — особлива вівця».
Багато хто з ним згоден.
22-річний заводчик Муса Файє розповів, що його 18-місячна вівця була названа Діомайє на честь президента Сенегалу Бассіру Діомайє Файє, щоб показати, наскільки вона важлива для нього і його сім'ї.
«Я проводжу з ним багато часу і граю з ним», — сказав Файє про свою вівцю. «Я готую його до наступного конкурсу, тому що знаю, що він виграє», — додав він.
Конкурс, який проводиться вже кілька років, проходив одночасно з виставкою, на якій були представлені навіть молоді тваринники, такі як Ібрагім Діагне. У свої 12 років він сподівається колись привести на конкурс свою вівцю на прізвисько Ладум.
«Мої батьки люблять це і завжди цим займалися, тому я теж це люблю», — сказав Діагне про свою пристрасть до сімейного бізнесу з розведення овець.
Така пристрасть поширена в Сенегалі, де вівчарство є віковою традицією, глибоко вкоріненою в сімейному житті та культурі.
Навіть традиції, пов'язані з тваринами, передаються з покоління в покоління.
Цінна вівця Маніане Ндау на прізвисько Алу виграла цього року титул «Кращий молодий самець», пішовши по стопах свого батька, який завоював кілька титулів.
«Для мене це величезне задоволення, — сказав Ндау. — Це показує, що родовід хороший».

Новини рубріки

Макрон та Стармер збирають нову зустріч "коаліції охочих": які питання будуть обговорювати
05 липня 2025 р. 01:45

Ніяких нагород: у мережі показали фото могили жертви невдалої російської операції "Труба"
05 липня 2025 р. 01:45