Китай не входить до списку головних загроз уряду Великої Британії (ВІДЕО)

05 липня 2025 р. 21:22

05 липня 2025 р. 21:22


Велика Британія запускає нову систему, яка вимагає від іноземних агентів реєструвати свою діяльність, щоб захистити країну від зовнішнього впливу. Однак, попри багаторічні підозри в шпигунстві, Китай не занесено до списку держав, які підпадають під найжорсткіші заходи.

Агенти, які працюють на іноземні держави, тепер повинні реєструвати свою діяльність у Великій Британії відповідно до нової системи.

Росія та Іран потрапили під найсуворіші вимоги. Але на Китай жорсткі заходи поширюватися не будуть.

Програма вимагає, щоб будь-хто, хто веде «діяльність з надання політичного впливу» від імені іноземної держави, реєструвався в британському уряді. Правила містять такі види діяльності, як політичні комунікації або лобіювання.

Агенти країн, на які поширюються найжорсткіші заходи, зобов'язані декларувати будь-яку діяльність, а не тільки політичну.

Міністр безпеки Великої Британії Ден Джарвіс заявив: «Йдеться про підзвітність і прозорість, щоб таємні операції впливу неможливо було приховати».

Коли у квітні оголосили, що на Росію поширюватимуться найсуворіші заходи, тіньовий міністр внутрішніх справ Кріс Філп здивувався, що аналогічного рішення не ухвалили щодо Китаю. Він заявив, що уряд «приділяє більше уваги економічним зв'язкам, а не національній безпеці».

Пекін неодноразово звинувачували у спробах таємно впливати на британську політику і науку.

У 2023 році Комітет з розвідки і безпеки заявив, що Китай проник «в усі сектори британської економіки». Він також заявив, що Китай активно втручається в академічне середовище, щоб придушити критику на свою адресу. Пізніше того ж року служба внутрішньої безпеки МІ-5 заявила, що китайські шпигуни таємно встановили контакти більш ніж із двадцятьма тисячами британців.

Існують побоювання, що Китай краде передові наукові розробки у британських компаній.

Член парламенту Іен Дункан Сміт на своїй сторінці Х запитує, чому Китай, на думку уряду, не становить значної загрози. Він перерахував безліч проблем, таких як щоденні кібератаки, загрози вторгнення на Тайвань, підтримка Китаєм Ірану і вторгнення Росії до України, а також геноцид уйгурів.

Люк де Пулфорд, співзасновник і виконавчий директор Міжпарламентського альянсу з питань Китаю, заявив, що без більш суворих вимог до КНР британська поліція і спецслужби матимуть менше інструментів для боротьби з китайським впливом.

Китай не входить до списку головних загроз уряду Великої Британії (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)