вологість:
тиск:
вітер:
Китай активізував інвестиції у видобуток копалин за межами країни
Китай активізував інвестиції в гірничодобувну промисловість за кордоном, досягнувши найвищих показників із 2013 року. Як пише The Financial Times , минулого року країна уклала десять угод на суму понад 100 мільйонів доларів.
Видання зазначає, що Китай є найбільшим у світі споживачем більшості корисних копалин і величезний попит країни на сировину означає, що її гірничодобувні компанії мають довгу історію інвестування за кордон. Аналітики та інвестори стверджують, що зростання обсягів укладених угод частково відображає зусилля Китаю випередити погіршення геополітичного клімату, що робить його дедалі небажанішим інвестором у ключових країнах, таких як Канада та США.
Окреме дослідження Інституту Гріффіта в Азії показало, що минулий рік був найактивнішим для китайських інвестицій у видобуток корисних копалин та будівництво за кордоном щонайменше з 2013 року.
Засновник групи прямих інвестицій Appian Capital Advisory Майкл Щерб сказав, що за останні 12 місяців спостерігалася «більша активність, тому що китайські групи вважають, що у них є це короткострокове вікно ... Вони намагаються укласти багато угод зі злиття та поглинання до того, як геополітика ускладниться».
Ця тенденція зберігається і цього року. Китайська Zijin Mining нещодавно заявила, що планує придбати золотий рудник у Казахстані за $1,2 млрд. У квітні Appian продала свій мідно-золотий рудник Mineração Vale Verde у Бразилії китайській Baiyin Nonferrous Group за $420 млн.
Експерт з китайських інвестицій за кордоном і директор Інституту Гріффіта в Азії Крістоф Недопіль вказує, що в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» Сі Цзіньпіна зовнішньополітичні, транспортні та інфраструктурні проекти в Китаї мають тенденцію до зменшення. Однак китайські інвестиції в гірничодобувну промисловість і ресурси за кордоном залишаються великими.
Китай домінує у переробці більшості важливих мінералів, включаючи рідкісні літій і кобальт, але змушений імпортувати значну частину сировини. Західні країни, включаючи Канаду та Австралію, «дедалі обережніше» ставляться до китайських інвестицій у місцеві гірничодобувні активи, враховуючи «стратегічний характер багатьох з цих корисних копалин».
Аналітики та банкіри відзначили, що китайські компанії стали більш вправними у викупі гірничодобувних активів у західних конкурентів в останні роки, часто готові розглядати довгострокову перспективу при оцінці та інвестувати в більш ризиковані угоди.
«Раніше китайський уряд обирав одного покупця для продажу активів і підтримував цю групу. За останні три-чотири роки уряд дозволив китайським групам конкурувати між собою. Це означає, що вони більше не бояться програти Заходу», - вказує Щерб.
У свою чергу аналітик корпоративної консалтингової компанії SP Angel Джон Мейєр вважає, що Китай укладає угоди, «щоб активно тримати Захід подалі від певних критично важливих матеріалів, в яких він домінує».
Найактивнішими китайськими гірничодобувними групами в угодах за кордоном є CMOC, MMG і Zijin Mining. Китайські фінансові установи також видали мільярдні кредити на проекти з видобутку та переробки корисних копалин у країнах, що розвиваються.
Співголова міжнародної арбітражної групи юридичної фірми Bois Schiller Flexner, яка працює в низці африканських країн, Тімоті Фоден зазначає, що китайські компанії позиціонують себе як такі, що отримують вигоду від ресурсного націоналізму в таких країнах, як Малі.
Деякі військові уряди в Африці намагаються взяти під контроль західні гірничодобувні активи і вимагають вищих роялті. За словами юриста, китайські компанії часто готові погодитися на менш прибуткову угоду, якщо вони можуть взяти на себе управління активом.

Новини рубріки

ДТП автобуса з українськими дітьми в Угорщині: в аварію потрапив дитячий ансамбль
06 липня 2025 р. 18:26

Кількість жертв повені у Техасі зросла до 43, ще десятки зникли безвісти
06 липня 2025 р. 18:15

У Франції заявили, що Китай розгорнув кампанію для підриву продажів винищувачів Rafale - АР
06 липня 2025 р. 18:12