вологість:
тиск:
вітер:
Більшість китайських виробників електромобілів не виживе після 2030 року, заявляє AlixPartners
Згідно з новим щорічним звітом Global Automotive Outlook, підготовленим міжнародною консалтинговою компанією AlixPartners, на дедалі більш перенасиченому китайському ринку автомобілів з нульовим рівнем викидів (ZEV) лише кілька компаній зможуть вижити в умовах жорсткої конкуренції та залишитися на ринку до 2030 року.
У звіті прогнозується, що тільки 15 зі 129 брендів ZEV, що працюють нині в Китаї, будуть фінансово життєздатними і виживуть до 2030 року.
У ньому також висвітлюються деякі ключові особливості «нової операційної моделі» Китаю для виробників ZEV, зокрема швидший вихід на ринок, скорочення інвестицій на 40-50 % і перевага у вартості на 30%. Згідно зі звітом, ці особливості дадуть змогу китайським автовиробникам контролювати майже дві третини внутрішнього ринку і зайняти 10% європейського ринку до 2030 року.
Однак у звіті підкреслюється, що для більшості китайських виробників ZEV збільшення частки ринку в країні та за кордоном може бути недостатньо для забезпечення фінансової життєздатності та виживання в умовах жорсткої конкуренції. Відповідно до національної політики Китаю, в цій галузі ZEV називаються «транспортними засобами на новій енергії» (NEV).
«Китай є одним із найконкурентніших ринків NEV у світі, де тривають запеклі цінові війни, відбуваються швидкі інновації, а нові учасники постійно піднімають планку», — сказав Стівен Дайєр, керівник автомобільного та промислового напряму AlixPartners в Азії, у заяві компанії.
«Таке середовище сприяло значним досягненням у сфері технологій і підвищенню рентабельності. Але воно також змусило багато компаній боротися за досягнення стійкої прибутковості».
NEV належать до ширшого підкласу транспортних засобів, ніж ZEV, які відносяться конкретно до електромобілів на акумуляторних батареях і електромобілів на паливних елементах. NEV охоплюють гібридні електромобілі, що підключаються, які працюють як на електриці, так і на бензині.
Субсидії
Основною причиною жорсткої конкуренції на китайському ринку ZEV може бути політика уряду, що субсидує вітчизняних виробників ZEV.
«Не дивлячись на триваючу цінову конкуренцію, китайські бренди NEV використовують переваги у вартості та нецінові стимули, такі як субсидії на страхування, грошові знижки та безвідсоткове фінансування, щоб зберегти частку ринку і підтримати доступність для споживачів», — заявила AlixPartners.
Однак агресивна цінова політика ускладнює будь-якому учаснику ринку отримання або підтримання прибутку в довгостроковій перспективі.
Виживуть «найсильніші»
Патрік Петерсон, автомобільний експерт і керівник команди в компанії GoodCar, що займається програмним забезпеченням і автомобільними даними, сказав, що вважає прогноз звіту на 2030 рік реалістичним.
«Наразі ринок електромобілів у Китаї перенасичений: на ньому конкурують понад 100 брендів, багато з яких є невеликими гравцями, які ледве утримуються на плаву», — сказав він The Epoch Times.
«Більшості з них не вистачає масштабу, технологій або капіталу, щоб залишатися конкурентоспроможними в довгостроковій перспективі. Якщо врахувати нещодавні цінові війни, які призвели до скорочення маржі в усіх напрямках, стає зрозуміло, що консолідація неминуча».
Петерсон сказав, що згоден з AlixPartners у тому, що виживуть тільки «найсильніші», і залишиться жменька сильних, добре капіталізованих компаній, які зможуть послідовно впроваджувати інновації, задовольняти виробничі вимоги і підтримувати рентабельність.
«Такі бренди, як BYD і Tesla, вже працюють на цьому рівні», — сказав він. «Інші, такі як XPeng і Li Auto, все ще в грі, але навіть вони стикаються з тиском».

Новини рубріки

США влаштовує відповідь Лівану на дорожню карту щодо роззброєння "Хезболли" — Reuters
07 липня 2025 р. 13:50

В чому США відмовили Україні на початку вторгнення рф: президент Польщі відверто розповів
07 липня 2025 р. 13:39

Понад 4 мільйони афганців мають залишити Іран через наказ уряду
07 липня 2025 р. 13:31