Польща від опівночі відновила тимчасовий контроль на кордонах із Німеччиною та Литвою

07 липня 2025 р. 10:35

07 липня 2025 р. 10:35


Польща від опівночі, 7 липня, відновила прикордонний контроль на кордоні з Німеччиною та Литвою.

Про це повідомив глава МВС Польщі Томаш Сємоняк, який особисто разом з міністром інфраструктури РП Даріушем Клімчаком у цей час були присутніми на польсько-німецькому кордоні, передає кореспондент Укрінформу.

«Стартує перевірка на кордоні з Німеччиною і Литвою. Дякую прикордонникам, поліції, армії, а також усім службам, які підтримують», - написав Сємоняк у соцмережі X .

Kontrole na granicy z Niemcami i Litwą start! Dziękuję Funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji oraz wszystkim wspierającym służbom i Wojsku Polskiemu! pic.twitter.com/IMeii0rTAc

Під час пресконференції для ЗМІ у населеному пункті Свєцько на польсько-німецькому кордоні Сємоняк уночі заявив, що від опівночі тимчасові пункти пропуску на кордонах з ФРН та Литвою будуть елементами критичної інфраструктури, яка перебуває під особливою охороною, де свої дії проводитимуть різні державні служби.

Він нагадав, що всі жителі Польщі через систему урядового центру безпеки отримали смс-повідомлення про запровадження контролю на в’їзд до Польщі на всій протяжності кордону з Німеччиною і Литвою.

Фото: Paweł Relikowski

Тимчасовий прикордонний контроль відновлено в 65 пунктах: 52 пунктах на кордоні з Німеччиною і 13 – на кордоні з Литвою. Загалом у цих пунктах працюватимуть 800 прикордонників, яким допомагатимуть на щодень 300 поліцейських, 500 військовослужбовців ТРО і 200 військових жандармів.

Фото: Paweł Relikowski

Як передавало агентство , нещодавно глава польського уряду Дональд Туск повідомив, що Польща з 7 липня тимчасово відновлює прикордонний контроль на кордонах із Німеччиною та Литвою, аби стримати потік нелегальних мігрантів.

Фото: Paweł Relikowski

Він пояснив це рішення тим, що за останній місяць практика дій на польсько-німецькому кордоні змінилася: німецька сторона відмовляється впускати на свою територію (інакше ніж це було упродовж останніх 10 років) мігрантів, які з різних напрямків прямують до ФРН, аби отримати там притулок. За його словами, зміна цієї практики Берліном «викликала напругу з польського боку кордону».

Фото: Paweł Relikowski

Натомість відновлення контролю на кордоні з Литвою Туск пояснив тим, що нелегальні мігранти прибувають до Польщі через цей кордон. Він зауважив, що Варшаві вдалося ефективно заблокувати нелегальну міграцію через польсько-білоруський кордон й обмежити візову політику на цьому відрізку кордону, але потік нелегальних мігрантів йде через Латвію та Литву.

Фото: Е. Блажис / LRT

Фото: Paweł Relikowski

У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.

Фото: Е. Блажис / LRT

 Фото: Е. Блажис / LRT

Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.

Фото: Е. Блажис / LRT

Із серпня минулого року розпочалася операція «Безпечне Підляшшя» з охорони кордону з Білоруссю.

Перше фото: LRT

Польща від опівночі відновила тимчасовий контроль на кордонах із Німеччиною та Литвою

Джерело: ukrinform.ua (Світ)