вологість:
тиск:
вітер:
У США є лише близько 25% ракет Patriot для власних військових потреб — The Guardian
У США є лише близько 25% ракет-перехоплювачів для систем Patriot, необхідних для всіх військових планів Пентагону, після того, як запаси на Близькому Сході були виснажені останніми місяцями. Це викликало занепокоєння Вашингтона і призвело до того, що адміністрація американського президента Дональда Трампа призупиняла передачу озброєнь Україні, повідомляє The Guardian .
Запаси ракет для Patriot у США впали настільки, що в Пентагоні занепокоїлись через ризик загрози для потенційних військових операцій Штатів. Заступник міністра оборони США Стівен Файнберг дозволив призупинити поставки, поки триває перегляд того, куди саме відправляється зброя.
Трамп, схоже, скасував принаймні частину цього рішення в понеділок, 7 липня, коли заявив, що передасть “ще зброї” Україні, хоча і не уточив, про яку саме зброю йдеться і чи стосується це ракет для систем Patriot.
Також, за даними ЗМІ, Трамп сказав президенту України Володимиру Зеленському в телефонній розмові, що не несе відповідальності за зупинку поставок зброї і доручив переглянути запаси зброї в США, але не наказував заморозити її передачу.
Однак рішення зупинити поставки минулого місяця, за словами чотирьох джерел видання, значною мірою ґрунтувалося на даних системи відстеження боєприпасів Пентагону, яка використовується для визначення мінімального рівня зброї, необхідної для виконання оперативних планів американської армії. Згідно з підрахунками цієї системи, яка управляється Об'єднаним комітетом начальників штабів та Агентством Пентагону з оборонного співробітництва, запаси низки критично важливих боєприпасів були нижчими за цей рівень протягом кількох років, відколи адміністрація попередника Трампа Джо Байдена почала відправляти військову допомогу в Україну.
За словами джерел The Guardian, адміністрація Трампа почала оцінку рівня нестачі ракет для Patriot та інших боєприпасів приблизно в лютому. Обговорення прискорилося після того, як США розгорнули більше перехоплювачів на Близькому Сході.
Ситуація також загострилася після рішення Трампа атакувати ядерні об'єкти Ірану минулого місяця, коли Штати випустили близько 30 ракет Patriot для перехоплення іранських балістичних ракет, запущених Тегераном у відповідь.
Основне занепокоєння викликають ракети Patriot, яких США виробляють 600 на рік, але лише в Ірану залишилося понад тисяча балістичних ракет, які Тегеран теоретично може використати проти американських баз у регіоні, якщо перемир'я з Ізраїлем порушиться.
Нещодавнє виснаження запасів ракет Patriot та інших боєприпасів лягло в основу рекомендаційної записки заступника міністра оборони США з питань політики Елбріджа Колбі, в якій викладено кілька варіантів збереження запасів озброєнь і яку було передано до офісу Файнберга. За словами співрозмовників видання, рішення радше було прийнято Файнбергом, якому підпорядковується Колбі. Міністр оборони США Піт Гегсет це рішення затвердив.
Але раптова пауза в постачанні зброї настала в критичний для України час, поки РФ посилює літній наступ та повітряні атаки. Україна також практично не може напряму купувати зброю в оборонних підрядників для своїх потреб, оскільки на виконання нового замовлення можуть піти роки, і воно буде виконане лише після того, як Пентагон виконає власні замовлення.
Рішення Трампа змінити курс і дозволити відправку деяких оборонних озброєнь в Україну, схоже, було прийнято на тлі дедалі більшого розчарування російським диктатором Владіміром Путіним, який не збирається зупиняти війну.
Речники Білого дому та Пентагону підтвердили, що деякі поставки відновляться за вказівкою Трампа, але не уточнили, чи буде зброя, що відправляється в Україну, включати боєприпаси, запаси яких у США на критично низькому рівні.
США передають зброю Україні двома основними каналами: через скорочення запасів Міністерства оборони й через Ініціативу сприяння безпеці в Україні (USAI), в межах якої Пентагон платить підрядникам за виробництво зброї для відправки в Україну. За словами джерел The Guardian, пауза вплинула на обидва механізми, оскільки Пентагон надає пріоритет поповненню власних запасів, використовуючи тих самих оборонних підрядників, які виробляють зброю для України в межах програми USAI.
Axios повідомляє, що Трамп вирішив передати Україні оборонне озброєння після кількох днів консультацій зі своїми радниками та іншими світовими лідерами. Зокрема, президент США пообіцяв негайно передати десять ракет-перехоплювачів Patriot — це менше, ніж планувалося спочатку, і допомогти Києву знайти альтернативні джерела постачання. Трамп і його команда не поспішають передавати Україну велику кількість таких ракет-перехоплювачів, глава Білого дому також очікує, що європейські союзники активніше надаватимуть Україні власні кошти та озброєння.

Новини рубріки

Трамп сказав, що нічого не знає про призупинення військової допомоги Україні
08 липня 2025 р. 20:44

Путін верзе купу нісенітниць - Трамп
08 липня 2025 р. 20:44

Трамп заявив про необхідність активізувати виробництво американської зброї
08 липня 2025 р. 20:17