вологість:
тиск:
вітер:
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за порушення прав людини в Україні та за збиття рейсу MH17
9 липня Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення, в якому визнав Росію винною у справі "Україна і Нідерланди проти Росії", розглядаючи цілу низку порушень з боку росіян прав людини в Україні, а також збиття рейсу MH17 у 2014 році. Про це йдеться в рішенні суду.
Справа об'єднує відразу чотири заяви. Перші дві стосуються порушень прав людини на окупованих територіях Донбасу, включно з викраденням дітей та їхньою насильницькою депортацією в Росію. Третя заява була подана урядом Нідерландів у зв'язку з трагедією рейсу MH17, а четверта - українським урядом через повномасштабне вторгнення Росії 2022 року і подальші порушення прав людини.
Суд ЄСПЛ став першим міжнародним органом, який визнав Москву відповідальною за серйозні порушення прав людини , що відбулися з початку агресії. Серед злочинів, скоєних російськими силами, суд відзначив убивства мирних громадян і українських військових, тортури, довільні затримання, незаконні переміщення людей і покарання за використання української мови.
Крім того, ЄСПЛ визнав, що Росія несе відповідальність за збиття рейсу MH17 , що стало першим офіційним визнанням її провини в цій авіакатастрофі, яка забрала життя 298 осіб.
Суд постановив, що Росія зобов'язана:
-
Звільнити або повернути всіх незаконно затриманих до 16 вересня 2022 року;
-
Співпрацювати з міжнародними органами для створення механізму ідентифікації викрадених дітей та їхнього безпечного повернення в сім'ї.
Звільнити або повернути всіх незаконно затриманих до 16 вересня 2022 року;
Співпрацювати з міжнародними органами для створення механізму ідентифікації викрадених дітей та їхнього безпечного повернення в сім'ї.
Міністерство юстиції України назвало це рішення історичним, наголосивши на його винятковому значенні в міжнародній практиці. Відомство наголосило, що рішення ЄСПЛ визнало Росію агресором не тільки проти України, а й глобальною загрозою для міжнародного порядку.
На рішення ЄСПЛ також відреагували в МЗС України. У відомстві наголосили, що згодні з тим, що російська агресія, яка розпочалася з окупації Криму 2014 року, становить загрозу демократичним цінностям і міжнародному праву.
Ми підтримуємо ідею покарання винних у порушеннях прав людини та наголошуємо на важливості створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Крім того, підтримуємо заклик Комісара інтегрувати права людини в післявоєнне відновлення, особливо з урахуванням потреб жінок, дітей та інших вразливих груп. Ми також зазначаємо, що захист прав людини в умовах російської агресії потребує особливої уваги, і важливо враховувати потреби оборони країни. Україна продовжує інформувати міжнародні організації про будь-які обмеження прав, запроваджені через війну, - йдеться в повідомленні МЗС.
Зі свого боку в Кремлі заявили, що "Росія не збирається виконувати рішення ЄСПЛ за скаргами України та Нідерландів на дії Москви, оскільки вважає їх нікчемними".
Рейс MH17
17 липня 2014 року рейс MH17, що прямував з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий на Донбасі. Усі 298 осіб на борту загинули. 2022 року Гаазький суд визнав винними громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та українця Леоніда Харченка, засудивши їх до довічного ув'язнення і призначивши компенсацію родичам загиблих.

Новини рубріки

У Росії через зменшення особового складу засекретили демографічні дані - ЦПД
09 липня 2025 р. 18:16

У Чехії розпочали розслідування проти компаній, які постачали підсанкційні товари до Росії
09 липня 2025 р. 18:16