Пакистан домагається блокування десятків критиків влади, включно з журналістами, на YouTube

10 липня 2025 р. 10:49

10 липня 2025 р. 10:49


YouTube, що належить Alphabet, повідомив більш ніж двом десяткам критиків пакистанського уряду, що розглядає можливість блокування їхніх каналів після того, як місцевий суд зажадав заборонити їх за «антидержавну діяльність», пише Reuters .

Згідно із судовою постановою від 24 червня, з якою ознайомилося агентство Reuters, у Пакистані можуть бути заблоковані канали основної опозиційної партії, її лідера, колишнього прем'єр-міністра Імрана Хана, який перебуває у в'язниці, а також журналістів, які критикують уряд.

Суд першої інстанції в Ісламабаді заявив, що він домагається заборони після того, як Національне агентство з розслідування кіберзлочинів (NCCIA) у своєму звіті від 2 червня розкритикувало ці канали за «поширення вкрай загрозливого, провокаційного та принизливого контенту щодо державних інститутів і посадових осіб Пакистану».

Борець за цифрові права заявляє, що будь-яка заборона ще більше підірве свободу слова в Пакистані, де владу звинувачують у придушенні газет і телебачення, а соціальні мережі вважаються одним із небагатьох джерел інформації для незгодних.

YouTube повідомив 27 творцям контенту, що їхні канали можуть бути закриті, якщо вони не виконають постанови суду.

«Якщо ви не виконаєте цю вимогу, відповідно до наших зобов'язань за місцевим законодавством, ми можемо виконати запит без додаткового повідомлення», — написала платформа для обміну відео в електронних листах, надісланих цього тижня власникам каналів, згідно з повідомленням, з яким ознайомилося агентство Reuters.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Державний міністр внутрішніх справ Пакистану Талал Чаудхрі заявив, що творці контенту також будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Ви не можете використовувати ці мобільні телефони та соціальні мережі для створення хаосу», — сказав він місцевому телеканалу Geo News TV. «Існують закони, які регулюють цю сферу, і вони повинні будуть працювати в рамках цих законів».

Один із творців контенту, Асад Тоор, у якого понад 333 000 передплатників на YouTube, заявив, що цей захід спрямований на підрив основних і конституційних прав людей, політичних партій та інших дисидентських груп.

«Справа не в мені. Справа в цих людях, які перебувають на задвірках держави», — сказав він Reuters. «Я присвятив свою платформу цим знедоленим людям, яким нікуди піти і які не можуть підняти свій голос проти державного гноблення».

Після того, як уряд запровадив жорсткі обмеження на традиційні ЗМІ, багато репортерів перейшли на YouTube, як і журналісти та коментатори, які симпатизують Хану, якого усунули з посади 2022 року.

«Річ не тільки в тому, що звільняють ведучих або закривають канали на YouTube. Йдеться про те, що їм не дозволяють говорити, і про порушення прав людини, які вони намагаються приховати від світу», — сказав Зульфікар Бухарі, представник партії Хана «Пакистан Техрік-є-Інсаф» (PTI).

Хан заявив, що після його відсторонення його партія зазнає репресій з боку військових, що армія заперечує.

«У наш час не можна придушувати цифрові ЗМІ», — сказав Бухарі.

ІНШІ ЗАБОРОНИ

Цей указ є останнім у серії законів і постанов Ісламабаду, які дозволяють владі переслідувати критиків і дисидентів. Кілька разів блокувалися соціальні мережі, такі як X, Facebook і TikTok.

У січні парламент Пакистану вніс нову поправку до Закону про електронні злочини, щоб ще більше регулювати контент в інтернеті, яка передбачає створення нового органу з регулювання соціальних мереж із власною слідчою агенцією та трибуналами.

Такі трибунали зможуть судити і карати передбачуваних правопорушників тюремними термінами до трьох років і штрафами в розмірі двох мільйонів рупій (7200 доларів) за поширення інформації, яку вважають «неправдивою або фальшивою».

Аналогічні закони, що приписують видалення спірного контенту, було також запроваджено в сусідній Індії, яка мала розбіжності з X і Google з приводу таких директив. Останніми роками Індія заборонила десятки каналів YouTube, пославшись на національну безпеку.

Активіст із захисту цифрових прав Усама Хілджі заявив, що пакистанський суд не дотримувався належної правової процедури.

«Що викликає обурення, так це повна відсутність правової процедури», — сказав він.

Пакистан домагається блокування десятків критиків влади, включно з журналістами, на YouTube

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)