вологість:
тиск:
вітер:
Європейський суд із прав людини визнав Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 (ВІДЕО)
Вищий суд Європи з прав людини в середу одноголосно постановив, що Росія несе відповідальність за збиття літака Malaysia Airlines рейсу MH17 2014 року, а також що РФ неодноразово і систематично порушувала права людини в Україні.
Європейський суд із прав людини, розташований у Страсбурзі, заявив, що Росія здійснювала невибіркові військові напади, сумарні страти цивільних осіб, катування, включно з використанням зґвалтування як зброї війни, необґрунтоване переміщення та перевезення цивільних осіб, а також інші порушення.
Напередодні винесення рішення в середу прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія не виконуватиме жодних рішень суду, сказавши: «Ми вважаємо їх недійсними».
ЄСПЛ — міжнародний суд Ради Європи, що також базується у Страсбурзі, з якого Росію виключили 2022 року після вторгнення в Україну. Потім 2023 року російський парламент проголосував за припинення юрисдикції ЄСПЛ у країні.
У своєму рішенні ЄСПЛ заявив: «Загалом, величезний обсяг доказів, наданих суду, дає уявлення про взаємопов'язані практики явно незаконної поведінки агентів російської держави (російських збройних сил та інших органів влади, окупаційних адміністрацій, а також озброєних сепаратистських груп і організацій) у масовому масштабі на всій території України».
Рішення стосувалося чотирьох об'єднаних справ, одна з яких стосувалася рейсу MH17 авіакомпанії Malaysian Airlines, що вилетів з Амстердама до Куала-Лумпура в липні 2014 року і був збитий над східною Україною під час бойових дій між українськими силами і проросійськими сепаратистами. Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
РФ заперечує будь-яку відповідальність за катастрофу MH17 і в 2014 році заперечувала свою присутність в Україні.
ПОЧУТТЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ
ЄСПЛ постановив, що Росія не провела належного розслідування інциденту, не співпрацювала в задоволенні запитів про надання інформації та не надала правового захисту тим, хто вижив. Відсутність співпраці і триваюче заперечення будь-якої причетності до інциденту заподіяли додаткові страждання родичам жертв, заявив суд.
У відповідь на рішення міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп заявив: «Ніщо не може позбавити від цих страждань і скорботи, але я сподіваюся, що вердикт дасть відчуття справедливості та визнання». Більшість пасажирів літака були голландцями.
Три інші справи, розглянуті в рамках вердикту, ухваленого в середу, були порушені Україною щодо проросійських сепаратистів, обвинувачених у викраденні груп українських дітей та їхньому перевезенні в Росію, а також у зв'язку з передбачуваними порушеннями прав людини під час війни Росії в Україні.
Міністерство юстиції України в заяві в месенджері Telegram привітало рішення ЄСПЛ як «одне з найважливіших у практиці міждержавних справ».
Очікується, що суд у встановленому порядку ухвалить рішення щодо можливих збитків і компенсації, але він не має можливості забезпечити виконання своїх рішень, особливо щодо країни, яка більше не визнає його юрисдикції, а це означає, що вердикт, ухвалений у середу, має здебільшого символічний характер.

Новини рубріки

Зеленський у Римі закликав розробити аналог "Плану Маршалла" для України
10 липня 2025 р. 19:07

Рубіо: Ніхто не ухвалював рішень призупиняти постачання зброї в Україну
10 липня 2025 р. 18:58

Фінляндія очолить ініціативу з будівництва тисяч укриттів в Україні
10 липня 2025 р. 18:40