вологість:
тиск:
вітер:
Зброя на "матч-пойнті": Шамшур пояснив, від чого залежить доля американської допомоги Україні
Якщо спиратися на свіжу заяву Пентагону про поновлення постачання зі США до України "додаткової оборонної зброї", то вирішення ключового для нас питання щодо постачання американської зброї та військової техніки перебуває на стадії "матч-пойнту", коли ситуація може розвиватися як у сприятливому для України, так і у протилежному напрямку. У матеріалі для ZN.UA " Трамп проти себе: хто переможе — «домінатор» чи «геній оборудок»? " Надзвичайний та Повноважний Посол і ексзаступник очільника МЗС Олег Шамшур наголошує, що важливими деталями є те, коли саме відновлять постачання, в яких обсягах і номенклатурі, а також те, йдеться про "байденівську" зброю чи нові елементи.
Шамшур наголошує: передчасно робити довгострокові прогнози.
"Показником позитивних зрушень у питанні постачання зброї могла б стати згода адміністрації Трампа продавати її Україні на постійній основі й у необхідних обсягах із урахуванням того, що очікувати безоплатного постачання наразі нереалістично. Такий сценарій можливий, якщо наші європейські партнери акумулюють необхідні для цього кошти", — пояснює він.
Втім, часу на реалізацію цієї опції мало, оскільки "запас" Байдена швидко закінчується. До того ж системного рішення в межах ЄС або його провідних членів наразі немає: конфіскація російських активів — "табу", а нові креативні варіанти їх використання все ще обговорюють.
Інший маркер — закручування санкційних гайок та боротьба з тими, хто допомагає Росії обходити заборони. Але у цьому питанні змін також немає.
"Погрози Трампа запровадити найсуворіші санкції дивним чином поєднуються з його переконанням (у викладі Марко Рубіо), що нові обмеження стосовно Росії можуть завадити «мирним перемовинам». Начебто є інший спосіб (окрім постачання зброї Україні) змусити Путіна до серйозної розмови", — пише автор, нагадуючи, що саме компетенцією президента США — а не будь-кого іншого — є запровадження санкцій, визначення їх обсягу та способу застосування.
За таких обставин експоненційно зростає значущість політики провідних європейських держав, пише Шамшур. Сьогодні вони мали б радикально зменшити помітне відставання своєї рішучої риторики від конкретних дій і не розраховувати навіть на мінімальну результативність загальних розмов із Путіним.
Автор підсумовує: "Залишаються проблеми з подальшою підтримкою нашої боротьби проти російської агресії з боку США. Шанси на їх вирішення є, але наразі вони належать до царини можливого. З огляду на міжнародні та внутрішні американські реалії перевести їх у категорію реального може виключно «татусь Трамп»".
Більше матеріалів Олега Шамшура читайте за посиланням .

Новини рубріки

Падіння дрона у Литві: у Міноборони країни розкрили деталі і назвали тип БПЛА
10 липня 2025 р. 20:21

Зеленський провів переговори з канцлером Мерцом: про що говорили
10 липня 2025 р. 20:21

У Міноборони Литви підтвердили, що до країни з Білорусі залетів російський дрон «Гербера»
10 липня 2025 р. 19:52