вологість:
тиск:
вітер:
ООН закликала США негайно скасувати санкції проти спецдоповідачки з питань Палестини
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік заявив у четвер журналістам, що запровадження санкцій проти спеціальних доповідачів створює «небезпечний прецедент».
«Застосування односторонніх санкцій щодо спеціальних доповідачів або будь-яких інших експертів чи посадовців ООН є неприйнятним», – зазначив він.
Дюжаррік також підкреслив, що спецдоповідачі діють незалежно, а країни-члени «мають повне право висловлювати свої позиції та не погоджуватися з висновками експертів».
«Але ми заохочуємо їх ( країни, – ред .) взаємодіяти зі структурами прав людини ООН», – додав він.
Своєю чергою, верховний комісар з прав людини Фолькер Тюрк закликав США «негайно скасувати» санкції, запроваджені проти Альбанезе.
«Навіть у разі глибоких розбіжностей країни-члени ООН мають діяти по суті й конструктивно, а не вдаватися до каральних заходів», – зазначив він у заяві, оприлюдненій у четвер.
Тюрк закликав припинити напади й погрози стосовно осіб, які мають мандати Ради ООН з прав людини, а також проти таких ключових установ, як Міжнародний кримінальний суд.
Президент Ради ООН з прав людини Юрґ Лаубер також висловив жаль з приводу дій США.
У своїй заяві він підкреслив, що спеціальні доповідачі є «невід’ємним інструментом» реалізації мандату Ради й закликав усі держави «повною мірою співпрацювати» з ними.
«Я закликаю всі країни-члени ООН утриматися від будь-яких актів залякування чи репресій щодо них», – наголосив він.
Спеціальні доповідачі призначаються Радою ООН з прав людини. Це незалежні експерти, які не є співробітниками ООН і не отримують винагороду за свою діяльність. Окрім Палестини, здійснюється моніторинг прав людини в Ірані, Росії, Північній Кореї, Афганістані та інших країнах.
Як повідомляв Укрінформ, адміністрація президента США Дональда Трампа запровадила санкції щодо спецдоповідачки ООН Франчески Альбанезе , яку звинувачують в антисемітизмі та упередженості щодо Ізраїлю.
