вологість:
тиск:
вітер:
Телескоп James Webb «відзначив» третю річницю у космосі світлиною Котячої Лапи
Про це повідомляє пресслужба телескопа, передає Укрінформ.
З початку своєї наукової діяльності у космосі в липні 2022 року телескоп імені James Webb вражав як учених, так і громадськість своєю здатністю «зазирати в космос глибше, ніж будь-коли раніше».
З кожним спостереженням в інфрачервоному світлі телескоп продовжує розкривати аспекти Всесвіту, які раніше не були відомі людству.
На честь третього року своєї високопродуктивної наукової діяльності астрономи використали James Webb , щоб дослідити поверхню галактичної туманності Котяча Лапа (NGC 6334), масивної локальної області зореутворення.
Це зображення, зроблене в ближньому інфрачервоному діапазоні, показує підмножину мініатюрних структур, які нагадують котячі подушечки і складаються з газу, пилу та молодих зірок.
«Через три роки своєї місії James Webb продовжує реалізувати те, для чого був створений – розкриваючи раніше приховані аспекти Всесвіту, від процесу зореутворення до деяких найдавніших галактик», – сказав Шон Домагал-Голдман, виконуючий обов’язки директора Відділу астрофізики в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.
Як повідомляв Укрінформ, група астрономів завдяки космічному телескопу NASA/ESA/CSA James Webb виявила дев’ять коричневих карликів у розсіяному зоряному скупченні IC 348.
Перше фото: freepik

Новини рубріки

New York Post розмістило на обкладинці фото вбитого росіянами в Україні однорічного хлопчика
11 липня 2025 р. 16:13

Мерц збирається до Лондона - Німеччина та Британія підпишуть договір про дружбу
11 липня 2025 р. 15:20

Для Росії війна в Україні є частиною стратегії розвалу НАТО - начальник
11 липня 2025 р. 15:20