вологість:
тиск:
вітер:
Росія в обхід санкцій ввозить австрійські верстати для кування стволів гаубиць - ЗМІ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Insider .
"Компанія Forward Technical Trade SL із Барселони, єдиним акціонером якої є Давид Кандела Саурі, поставила в Росію іжевському ТОВ "АЗК Груп" вживаний кувальний верстат 1983 року випуску з числовим програмним керуванням виробництва австрійської компанії Gesellschaft für Fertigungstechnik und Maschinenbau (GFM). Згідно з документами, вартість верстата становить близько 1,3 млн доларів, вага – 110 тонн", - йдеться у повідомленні.
Про це стало відомо завдяки судовим матеріалам: "АЗК Груп" сперечалася з митницею щодо того, чи ввезли вони радіально-кувальний (на думку митниці) чи ротаційно-кувальний (на думку заявника) верстат.
"В іспанської фірми немає вебсайту. Місцем відправлення вантажу вказано місто Альбасете. Постачання нібито здійснювалося від імені гонконгівської компанії Scorpion’s Holding Group Limited", - зазначається у матеріалі.
У GFM заявили The Insider, що "ніколи не мали ділових відносин чи контактів із Forward Technical Trade S.L.U. чи Scorpion’s Holding Group Limited".
Згідно зі звітом авторитетного британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), австрійські верстати GFM для радіального кування артилерійських стволів використовувалися Радянським Союзом, а згодом Росією , починаючи з 1970-х років. Так, із 1975 року на заводі в Пермі вже застосовувався ротаційно-кувальний верстат SXP 5. Загалом у ті роки було імпортовано 26 ротаційно-кувальних верстатів.
Також було вказано на експерту думку запрошеного наукового співробітника Школи Флетчера Університету Тафтса (США) Павла Лузіна, згідно з якою російська артилерійська промисловість на 100% залежить від обладнання австрійської компанії GFM. Сама ж РФ не здатна самостійно виробляти радіально-кувальні верстати.
"Щонайменше з 2023 року російські війська відчувають хронічний дефіцит стволів і активно "каннібалізують" радянські запаси. Без радіально-кувальних верстатів російська артилерія незабаром залишилася б без нових стволів, а оскільки радянські запаси не нескінченні, це створило б значні проблеми на фронті", - йдеться у статті.
Як повідомляв Укрінформ, раніше в розслідуванні The Insider йшлося про те, що після 24 лютого 2022 року до Росії в обхід санкцій було ввезено щонайменше 169 австрійських гвинтівок і пістолетів Steyr Mannlicher, які також використовуються у війні проти України.
Фото: theins.press

Новини рубріки

"Сьогодні – Україна, а завтра Східна Азія": журналіст пояснив погляд Японії на агресію Росії
11 липня 2025 р. 20:26

Трамп відвідає Техас, щоб оцінити збитки від повені
11 липня 2025 р. 20:23

Росія може порізати на брухт свій єдиний авіаносець «Адмірал Кузнєцов» - ЗМІ
11 липня 2025 р. 20:23