Тайванська ракета не змогла здійснити перший запуск за межами Японії (ВІДЕО)

13 липня 2025 р. 20:44

13 липня 2025 р. 20:44


Тайванська приватна ракетна компанія TiSpace перервала політ однієї зі своїх ракет незабаром після зльоту в північній частині Японії в суботу, не зумівши стати першою іноземною компанією, яка здійснила успішний запуск на японській території.

TiSpace через своє японське підрозділ jtSPACE намагалася досягти космічного простору на висоті 100 км над поверхнею Землі в ході першого польоту своєї 12-метрової ракети VP01 на гібридному паливі, запущеної з японського космодрому Хоккайдо.

Ракета стартувала об 11:40 ранку, але через хвилину її траєкторія стала нестабільною, і вона перейшла у вільне падіння, як показали кадри японського державного телеканалу NHK.

«Ми вивчаємо ситуацію з польотом», — заявив після спроби запуску представник японської компанії Space Cotan, що управляє космодромом на Хоккайдо.

Ракета не несла супутник, хоча Space Cotan заявила, що її успіх стане кроком на шляху до створення ракети-носія для супутників.

Компанія TiSpace, очолювана колишнім співробітником Тайванського космічного агентства, не мала успішних космічних польотів. Вона звернулася до Японії в пошуках випробувального полігону після невдалого запуску ракети в Австралії в 2022 році.

У той час як місцеві чиновники та підприємства на Хоккайдо вітали цей крок як важливу віху на шляху до перетворення регіону на міжнародний космічний центр, деякі японські експерти з космічної політики висловили занепокоєння тим, що це може спровокувати Китай, який уважно стежить за прогресом Тайваню в галузі ракетних технологій.

В Японії приватні виробники ракет змагаються за вихід на ринок комерційних запусків, де домінують SpaceX Ілона Маска і американські конкуренти, в тому числі Rocket Lab. Жодна з розроблених приватними компаніями японських ракет не досягла орбіти для запуску супутників.

Interstellar Technologies, стартап з Хоккайдо, який тепер підтримується Toyota, в 2019 році став першим приватним ракетним підприємством в Японії, що досягло космосу, хоча і без супутникового вантажу.

Space One, підтримувана Canon Electronics, минулого року провела два невдалих орбітальних запуски. Автовиробник Honda минулого місяця успішно провів випробування свого прототипу багаторазової ракети на низькій висоті в Хоккайдо, пообіцявши досягти космічного польоту до 2029 року.

Тайванська ракета не змогла здійснити перший запуск за межами Японії (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)